Ostatni akord półfinału!

Dziś zostanie rozegrany siódmy mecz półfinału play-off. O 18:00 TAURON Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Tychy. Zwycięzca tego meczu wywalczy przepustkę do walki o złoto.

Podopieczni Nika Zupančiča pojechali do Tychów z prowadzeniem 3:2 w serii, ale po szalonym meczu przegrali 4:5 po dogrywce i mieli czego żałować.

Udało im się powstać z kolan, bo po czterdziestu minutach przegrywali bowiem 1:3, ale dzięki dobrze rozegranym przewagom udało im zdobyć trzy gole. Prowadzenia nie udało im się utrzymać, a o losach spotkania i zwycięstwie trójkolorowych przesądziły dwie kary techniczne.

Wicemistrzowie Polski zrobią dziś wszystko, by przy wsparciu miejscowych kibiców wykonać ostatni krok na drodze do finału. By tak się stało, biało-niebiescy muszą wykazać się dojrzałą grą w destrukcji oraz skutecznością w ataku.

Istotne będzie również to, aby maksymalnie utrudnić grę atakowi Jean Dupuy – Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski, który wielokrotnie dał się we znaki naszemu zespołowi. W tej rywalizacji niezwykle groźni są też Roman Szturc, Filip Komorski i Bartłomiej Jeziorski, którzy znajdowali sposób na Kevina Lindksouga.

Sędziami głównymi tego meczu będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Sebastian Kryś z Katowic. Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Wojciecha Czecha.

Spotkanie w Oświęcimiu rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja na platformie polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link) oraz w kasach od godziny 16:30.

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Informujemy, że do Hali Lodowej przy ulicy Chemików 4 nie zostaną wpuszczeni kibice gości.

Comments are closed.