MENU...

Odrabianie zaległości!

Dziś zostanie rozegrany zaległy mecz 25. kolejki TAURON Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie.

Biało-niebiescy do starcia z jastrzębianami przystąpią w świetnych humorach. Wygrali ostatnich siedem meczów z rzędu, a w ubiegły weekend pokonali na wyjeździe GKS Katowice (5:1) i na własnym lodzie GKS Tychy (2:1), czyli urzędującego mistrza i wicemistrza Polski.

Dzięki tym triumfom podopieczni Nika Zupančiča umocnili się na drugim miejscu w tabeli, mając w swoim dorobku 58 punktów. Ich strata do GieKSy wynosi 10 punktów, ale dziś może zostać zmniejszona, bowiem katowiczanie mają o jeden mecz rozegrany więcej. Z kolei przewaga oświęcimian nad trzecimi tyszanami wynosi siedem „oczek”.

Dziś hokeiści Unii zmierzą się z jastrzębianami, którzy zajmują czwarte miejsce w tabeli i nowym roku jeszcze nie przegrali. To zespół grający twardy i agresywny hokej, o czym doskonale świadczą nasze bezpośrednie spotkania. W Jastrzębiu-Zdroju wygraliśmy 3:2, a przy Chemików 4 lepsi okazał się zespół dowodzony przez Róberta Kalábera, zwyciężając 2:1.

Drużyna znad czeskiej granicy posiada dwóch dobrych bramkarzy, którzy walczą o miano jedynki. Są nimi Słowak Jakub Lackovič oraz reprezentant Polski Maciej Miarka. Który z nich stanie dziś między słupkami? To zapewne rozstrzygnie się po dzisiejszym rozjeździe.

Mocnymi punktami jastrzębskiego zespołu są też doświadczeni defensorzy Patryk Wajda, Kamil Górny i Arkadiusz Kostek, a także niezwykle uniwersalny Marcin Kolusz mogący grać dosłownie na każdej pozycji w polu i mogący pochwalić się solidnym dorobkiem punktowym. Rej w ataku wiodą Maciej Urbanowicz, Dominik Paś, Filip Starzyński i Rastislav Špirko. Ten ostatni jest jedynym zawodnikiem JKH GKS-u, który może pochwalić się średnią przynajmniej punktu na mecz. W 25 meczach zdobył 8 goli i zanotował 22 asysty.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Sebastian Kryś z Katowic i Krzysztof Kozłowski z Sosnowca. Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Mateusza Kucharewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.