Obstawianie hokeja bez podatku

Wszyscy dobrze wiemy, że opłacanie podatków jest w naszym kraju obowiązkowe, a unikanie tej powinności może skończyć się bardzo poważnymi kłopotami… Co jednak jeśli kibic hokeja, który lubi obstawiać wyniki Unii Oświęcim u bukmacherów trafi u nich na… grę bez podatku? Jeśli jest to oferta legalnego bukmachera, z całą pewnością jest bezpieczna.

Na początek kilka podstawowych wiadomości. Otóż zgodnie z obowiązującą w Polsce znowelizowaną ustawą hazardową (weszła w życie 1 kwietnia 2017 r.) każdy zakład bukmacherski opodatkowany jest podatkiem od gier i zakładów wynoszącym 12% jego stawki. Obowiązek jego uiszczenia spoczywa na graczu. W praktyce wygląda to tak, że jeśli gracz stawia u bukmachera kupon za 200 zł (współczynnik 1,00), operator automatycznie odciąga od tej kwoty 12%, czyli 24 zł – faktyczna stawka kuponu wynosi 176 zł (kupon ma współczynnik 0,88).

Warto pamiętać, że gracz nie ma obowiązku uwzględniania tego faktu w żadnych swoich rozliczeniach z fiskusem – z punktu widzenia prawa podatnikiem jest tu bukmacher, więc to on rozlicza się z urzędem skarbowym i zajmuje się wszystkimi formalnościami.

Opłacanie 12% podatku od gier i zakładów jest obowiązkowe. Nie warto próbować omijać tego obowiązku – np. grając u zagranicznych bukmacherów bez licencji ministerstwa finansów. Może to bowiem skończyć się wysoką grzywną i koniecznością zwrotu wszystkich wygranych.

Co jednak jeśli legalny polski bukmacher oferuje swoim klientom grę bez podatku? Bez obawy – to nie żaden podstęp, a jedna z najpopularniejszych form promocji bukmacherskich na typowanie meczów z udziałem kadry Re-Plast Unii Oświęcim.

Gra bez podatku – o co w niej chodzi?

Kibice hokeja obstawiający wyniki czy to PLH, wiodących lig europejskich, NHL czy mistrzostw świata w hokeju na lodzie, niejednokrotnie spotkali się z tzw. grą bez podatku. Nie jest to nic niezgodnego z prawem, a po prostu hasło marketingowe reklamujące promocję oferowaną graczom przez legalnych bukmacherów. W ramach tego typu promocji to bukmacher opłaca 12% podatku od gier i zakładów, zdejmując ten obowiązek z gracza. W praktyce może to oznaczać albo podniesienie współczynnika kuponu z 0,88 na 1,00 albo dołożenie do wygranej 14% (wracając do przykładu – 24 zł odciągniętego podatku to 14% kwoty 176 zł, więc opłacając podatek bukmacher dokłada graczowi właśnie 14% stawki). Jest to zupełnie bezpieczne i legalne, bo podatek trafia do budżetu, ale opłaca go nie gracz, ale bukmacher.

Czy wiesz gdzie grać bez podatku? Zakłady bez 12% podatku oferuje graczom kilku licenjonowanych bukmacherów, w tym firma Betfan. Aby kupon został zakwalifikowany do promocji, muszą się na nim znaleźć co najmniej trzy zdarzenia z kursem minimalnym 1,35. Wówczas operator podnosi potencjalną wygraną o 14%. Warto przy tym wiedzieć, że Betfan ma bardzo szeroką ofertę zakładów wzajemnych na hokej, w tym na mecze Unii Oświęcim. W połączeniu z grą bez podatku z pewnością może to stworzyć atrakcyjną do typowania opcję.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.


Comments are closed.