O fotel lidera po trzeciej rundzie

Dziś zostanie rozegrany zaległy mecz 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Katowice.

Biało-niebiescy zgromadzili do tej pory 56 punktów i taki dorobek daje im pierwsze miejsce w tabeli. Nad drugą GieKSą mają czteropunktową przewagę, ale też o dwa spotkania rozegrane więcej.

Warto dodać, że podopieczni Toma Coolena wygrali sześć ostatnich meczów z rzędu, ale jeśli chcą zająć po trzeciej rundzie pozycję lidera muszą wygrać dzisiejszy mecz w regulaminowym czasie gry.

GKS Katowice – z uwagi na fakt, że dwóch zawodników GieKSy zakaziło się koronawirusem, a kolejnych ośmiu zostało skierowanych na kwarantannę – musiał odwołać swoje cztery ostatnie spotkania. Zespołowi brakuje rytmu meczewego i to biało-niebiescy postarają się wykorzystać.

Gdybyśmy mieli wskazać najmocniejsze punkty katowickiego zespołu, to wypadało by zacząć od pozycji bramkarza. Niekwestionowaną jedynką GKS-u jest John Murray, który może pochwalić się skutecznością interwencji na poziomie prawie 93 procent.

Miano czołowego obrońcy należy do Kanadyjczyka Carla Hudsona, który w 23 meczach zdobył aż 16 punktów (7 G + 9 A). Rej w ataku wiedzie tercet Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka, który wspólnymi siłami zdobył już 42 bramki.

Dodajmy, że w tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie i dwa razy triumfowali biało-niebiescy: 4:2 i 3:2 po rzutach karnych.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Tomasz Radzik z Krynicy-Zdroju oraz Daniel Lipiński z Torunia. Na liniach zobaczymy Sławomira Szachniewicza i Michała Gernego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Comments are closed.