Nowy Targ zdobyty! (WIDEO)

Drugi mecz i drugie zwycięstwo! W meczu 2. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe PZU Podhale Nowy Targ 4:3.

Milowy krok w kierunku zwycięstwa podopieczni Nika Zupančiča zrobili już w pierwszej odsłonie, w której wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę.

Worek z bramkami w 8. minucie rozwiązał Roman Diukow, który wykorzystał dobre zagranie wzdłuż bramki Łukasza Krzemienia. Drugiego gola dołożył Kamil Sadłocha, który ze stoickim spokojem wykorzystał rzut karny, posyłając gumę pod poprzeczkę. 24-letni napastnik chwilę wcześniej był faulowany przez Marcina Horzelskiego.

W 14. minucie na na 3:0 podwyższył Sebastian Kowalówka, który wykorzystał znakomite podanie Henry’ego Karjalainena. Był to efekt dobrze założonego zamka podczas gry w przewadze, choć w praktyce gracz Podhala zdążył już opuścić ławkę kar.

Nowotarżanie nie mieli nic do stracenia i w drugiej odsłonie zagrali odważniej. W 34. minucie znaleźli w końcu sposób na Linusa Lundina, a po dograniu Bartłomieja Neupauera soczystym uderzeniem bez przyjęcia popisał się Michael Cichy.

„Szarotki” starały się pójść za ciosem i w trzeciej odsłonie kontaktowego gola zdobył Andrej Themár, który przymierzył z dystansu.

Pościg Podhala przyhamował nieco Krystian Dziubiński, który w 57. minucie popisał się sprytną wrzutką z bekhendu, z niemal zerowego kąta. Wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone.

Z kolei 23 sekundy później podopieczni Aleksandrsa Beļavskisa znów złapali kontakt, a Lundina pokonał Patryk Wronka. Górale do samego końca walczyli o wyrównującego gola, ale oświęcimianie zagrali ofiarnie i utrzymali korzystny wynik.

PZU Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 (0:3, 1:0, 2:1)
3:4 Patryk Wronka (56:24).

Sędziowali: Paweł Breske, Krzysztof Kozłowski (główni) – Michał Żak, Michał Kret (liniowi).
Minuty karne: 33 (w tym kara meczu dla Roberta Mrugały) – 39 (w tym kara meczu dla Andrija Denyskina).
Strzały: 43-38.
Widzów: 1610.

Podhale: K. Lindskoug – D. Tomasik, R. Mrugała (27); F. Wielkiewicz (2), P. Wronka, D. Kapica – D. Załamaj, J. Kudzin; A. Szczechura, M. Cichy (2), A. Themár – N. Joki, M. Horzelski; B. Neupauer, J. Lorraine, J. Worwa – J. Michalski, P. Kiss; A. Słowakiewicz, M. Soroka, T. Paranica (2).
Trener: Aleksandrs Beļavskis

Unia: L. Lundin – C. Ackered, R. Diukow; K. Sadlocha, K. Dziubiński (4), D. Olsson Trkulja – K. Valtola (4), K. Jākobsons; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška (2), M. Noworyta; A. Denyskin (25), Ł. Krzemień (2), S. Kowalówka – K. Prokopiak; K. Dudkiewicz, D. Wanat (2), J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič