Nasz zawodnik w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 43. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazł się jeden gracz TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu hokejowego w Polsce wyróżnili napastnika biało-niebieskich Erika Ahopelto.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tej nominacji.

Erik Ahopelto (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 6:3, ale nie był to najlepszy mecz w ich wykonaniu. Nieźle zaprezentowali się tylko w drugiej odsłonie, w której strzelili wszystkie sześć bramek. Jedną z najjaśniejszych postaci w tym spotkaniu był Erik Ahopelto. Fiński napastnik pokazał, że ma zmysł do kombinacyjnej gry i potrafi wyprowadzić groźną kontrę. Zdobył dwie bramki, popisując się ładnymi indywidualnymi akcjami. Zanotował też asystę przy trafieniu Teddy’ego Da Costy.

Szóstka Hokej.Netu - 43. kolejka PHL

Nominowani:

Bence Bálizs (JKH GKS Jastrzębie), Mateusz Zieliński (KH Energa Toruń), Kalle Valtola (Marma Ciarko STS Sanok), Erik Ahopelto (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Dominik Paś (JKH GKS Jastrzębie), Konrad Filipek (Marma Ciarko STS Sanok) 

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-43-kolejka-phl-3

Comments are closed.