Nasi zawodnicy w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników rywalizacji o brązowy medal. Została ona zdominowana przez zawodników TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu hokejowego w Polsce wyróżnili bramkarza Kevina Lindskouga, obrońców Petera Bezuškę i Aleksandrsa Jerofejevsa, a także napastników: Pawło Padakina i Krystiana Dziubińskiego.

Kevin Lindskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*9]
– Oświęcimianie dwukrotnie pokonali Comarch Cracovię 3:2 i sięgnęli po brązowy medal. W obu spotkaniach z dobrej strony zaprezentował się szwedzki golkiper. Lindskoug obronił 67 z 71 uderzeń rywali, co przełożyło się na skuteczność interwencji oscylującą w granicach 94,4 procent. Naprawdę wysoką. Szwed był pewnym punktem biało-niebieskich i bardzo pomógł swojemu zespołowi.

Peter Bezuška (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Słowacki defensor był jednym z bohaterów pierwszego meczu. To on pozwolił swojej drużynie wrócić do meczu w pierwszym spotkaniu. Zdobył w nim dwie bramki: najpierw świetnie przymierzył z nadgarstka, a później skutecznie zmienił trajektorię lotu krążka. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +2.

Aleksandrs Jerofejevs (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Łotysz był natomiast bohaterem drugiego starcia. Biało-niebiescy wygrali go w identycznych rozmiarach 3:2, a dwukrotnie Dziubińskiemu asystował właśnie Jerofejevs. Dwa razy przymierzył spod linii niebieskiej, a kapitan sprytnie „przekierował” gumę do siatki. Łącznie w dwóch spotkaniach wypadł na +1 w klasyfikacji plus/minus.

Pawło Padakin (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*6]
– Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. W zaledwie dwóch spotkaniach zdobył cztery punkty za bramkę i trzy asysty. Błyszczał zwłaszcza w pierwszym meczu, w którym zdobył decydującą bramkę, po strzale w samo okienko krakowskiej bramki.

Krystian Dziubiński (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*5]
– Kapitan Unii dołożył swoją cegiełkę do brązowego medalu. W pierwszym z meczów zaliczył asystę przy trafieniu Petera Bezuški, a w drugim zdobył aż dwie bramki. Dobrze ustawiał się przed bramką, przez co dwukrotnie skutecznie trącił krążek i przekierował go do siatki.

Mecze o brąz – Szóstka Hokej.Netu

https://hokej.net/artykul/mecze-o-braz-szostka-hokejnetu

Comments are closed.