MENU...

Na koniec góralski teren

Dziś zostanie rozegrana 45. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 TAURON Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z TAURON Podhalem Nowy Targ i będzie to ostatnia kolejka w sezonie zasadniczym.

Ekipa z grodu nad Sołą ma w swoim dorobku cztery zwycięstwa z rzędu. Zgromadziła do tej pory 84 punkty i jest już pewne, że regularną część sezonu zakończy na drugim miejscu, tuż za Comarch Cracovią.

Na zakończenie zmagań przyjdzie im zmierzyć się z TAURON Podhalem Nowy Targ, czyli ekipą, która jako jedyna nie zagra w fazie play-off.

W związku z tym faktem szefostwo “Szarotek” zredukowało swój skład i pozwoliło swoim zawodnikom wydłużyć sezon. Jahor Kudzin trafił do HC 19 Humenné, Martin Przygodzki, René Svitana i Ołeksij Worona przenieśli się do HK Levice, Jakub Worwa wybrał ofertę HK Bardejów, a Robert Mrugała trafił do GKS-u Katowice. Szansę na pokazanie swoich umiejętności dostanie młodzież.

Najlepszym strzelcem Podhala jest Bartłomiej Neupauer, który może pochwalić się dziewięcioma bramkami, a także ośmioma asystami. Groźnym napastnikiem jest też Alex Maunula (8 G + 8 A).

Dodajmy, że biało-niebiescy w tym sezonie pokonali nowotarżan czterokrotnie: 5:1, 8:3, 5:4 d. i 3:2 k.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Patryk Pyrskała z Tychów i Sebastian Kryś z Katowic. Na liniach zobaczymy Dariusza Pobożniaka i Mateusza Kucharewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.