Na awans trzeba będzie poczekać (WIDEO)

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim po szalonym meczu przegrała na wyjeździe z KH Energą Toruń 5:6. Ogromnym mankamentem w grze biało-niebieskich była gra w destrukcji.

„Stalowe Pierniki” grające z nożem na gardle już po czterech minutach gry prowadziły 3:0. W drużynie biało-niebieskich doszło do zmiany bramkarza, a Kevina Lindskouga zastąpił Robert Kowalówka. Ten impuls przyniósł pożądany efekt, bo oświęcimianie zaczęli odrabiać straty.

Sygnał do ataku dał pod koniec pierwszej odsłony Łukasz Krzemień, a w drugiej odsłonie do wyrównania mocno przyczynił się Michael Cichy, który najpierw dobrze obsłużył Alexandra Szczechurę, a następnie sam wpisał się na listę strzelców, wykorzystując sytuację sam na sam z Mateuszem Studzińskim. Oświęcimianie grali wówczas w liczebnej.

Później spotkanie toczyło się w myśl zasady: cios za cios.

Na trafienie Adriana Jaworskiego jeszcze w drugiej odsłonie odpowiedział Jan Sołtys, z kolei Andrij Denyskin, podczas gry 5 na 3, wyprowadził ripostę na gola Mikałaja Sytego.

O losach spotkania przesądziło trafienie Illy Korenczuka, który w 54. minucie popisał się precyzyjnym uderzeniem z bulika. Manewr z wycofaniem bramkarza nie przyniósł zamierzonego efektu i zwycięstwo zostało na Tor-Torze.

Piąty mecz serii odbędzie się w czwartek o 18:00 w Oświęcimiu.

KH Energa Toruń – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 6:5 (3:1, 1:3, 2:1)
5:5 Andrij Denyskin – Erik Ahopelto (50:54, 5/3),
6:5 Illa Korenczuk – István Gábor Szűcs, Edmunds Augstkalns (53:40, 5/4).

Sędziowali: Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 10-10.
Strzały: 27-32.
Widzów: 870.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:1 dla Unii.
Kolejny mecz: w czwartek o 18:00 w Oświęcimiu

KH Toruń: M. Studziński – A. Jaworski, O. Bajwenko, M. Zając, M. Syty, M. Viitanen – E. Schafer, E. Augstkalns, I. Korenczuk, N. Koskinen, M. Kalinowski – J. Gimiński, J. Ahonen, I. Szűcs, K. Kalinowski, J. Prokurat – T. Szyrokow, O. Kurnicki, D. Olszewski, S. Maćkowski, J. Wenker.
Trener: Teemu Elomo.

Unia: K. Lindskoug (od 3:46 R. Kowalówka) – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons, A. Denyskin, T. Da Costa, P. Padakin – R. Diukow, A. Jerofejevs, E. Ahopelto, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta, J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek, T. Laakso, D. Wanat.
Trener: Krzysztof Majkowski.