Mistrz Polski pokonany! Złoty gol Valtoli (WIDEO)

W hicie 39. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie GKS Katowice 4:3. O losach spotkania przesądziła dogrywka, w której złotego gola strzelił Kalle Valtola.

Spotkanie mogło podobać się nawet najbardziej wymagającym kibicom. Było w nim wszystko, za co fani kochają hokej. Sporo emocji, wiele okazji strzeleckich, siedem goli i pojedynek pięściarskich.

Od samego początku spotkanie było rozgrywane w szybkim tempie. Po pierwszej odsłonie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. W 17. minucie sprawną kontrę GieKSy celnym strzałem wykończył Sam Marklund, z kolei na 9 sekund przed zejściem na przerwę Jan Sołtys wykorzystał dogranie Łukasza Krzemienia i uderzeniem z lewego bulika zaskoczył Johna Murraya.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Byliśmy świadkami walki cios za cios. W 27. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Andrij Denyskin, który zwieńczył ją precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka.

Podopieczni Jacka Płachty niespełna dwie minuty później zdobyli drugiego gola. wykorzystując okres gry w przewadze. Z lewego bulika pod poprzeczkę trafił Miro Lehtimäki.

Również w trzeciej odsłonie oba zespoły zadały po jednym ciosie. W 43. minucie, podczas gry swojego zespołu w przewadze, prowadzenie oświęcimianom przywrócił debiutujący w biało-niebieskich barwach Elliot Lorraine, który przekierował do bramki uderzenie Kallego Valtoli.

W 52. minucie wyrównał Mateusz Michalski, który strącił do bramki krążek uderzony przez Bartosza Fraszkę. W regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy już więcej bramek, więc sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej gola na wagę dwóch punktów zdobył Kalle Valtola, zaskakując Johna Murraya plasowanym uderzeniem z bulika.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 4:3 d. (1:1, 1:1, 1:1, d. 1:0)
0:1 Sam Marklund (16:54),
1:1 Jan Sołtys – Łukasz Krzemień, Dariusz Wanat (19:51),
2:1 Andrij Denyskin – Roman Diukow (25:45),
2:2 Miro Lehtimäki – Aleksi Varttinen, Hampus Olsson (27:36, 5/4),
3:2 Elliot Lorraine – Kalle Valtola, Ville Heikkinen (42:13, 5/4),
3:3 Mateusz Michalski – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (51:14),
4:3 Kalle Valtola – Henry Karjalainen (60:33, 3/3).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) – Michał Żak, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 33-33.
Strzały: 40-43.
Widzów: 1920.

Unia: L. Lundin – R. Diukow, K. Jākobsons (27); S. Kowalówka, K. Dziubiński (4), M. Kaleinikovas – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, C. Ackered; A. Denyskin, D. Olsson Trkulja, E. Lorraine – M. Noworyta, K. Prokopiak; J. Sołtys (2), Ł. Krzemień, D. Wanat.
Trener: Nik Zupančič

GKS Katowice: J. Murray – N. Delmas, J. Wanacki; S. Hitosato, G. Pasiut, B. Fraszko – A. Varttinen (2), S. Koponen (2); O. Iisakka, J. Monto, M. Lehtimäki – K. Maciaś, R. Cook; H. Olsson, B. Sokay, S. Marklund oraz M. Bepierszcz (27), I. Smal, M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta