Minimalne zwycięstwo z Zagłębiem

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim zwycięstwem zakończyli etap meczów sparingowych. Podopieczni Toma Coolena pokonali 3:2 Zagłębie Sosnowiec.

Biało-niebiescy wyszli na prowadzenie w 2. minucie po golu Sebastiana Kowalówki, który popisał się sprytnym uderzeniem z bekhendu. Sześć minut później wyrównał Aleksandr Wasiljew, wykorzystując dobre podanie Jewgienija Nikiforowa.

Na dobrą sprawę losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie, w której to oświęcimianie dwukrotnie zaskoczyli Michała Czernika. W 25. minucie dogranie zza bramki Johana Skinnarsa wykorzystał Victor Rollin Carlsson, a później podczas gry w przewadze z niebieskiej przymierzył Ryan Glenn.

Sosnowiczanie w trzeciej tercji mieli więcej klarownych szans, ale zdołali zdobyć jednego gola. Podczas gry w przewadze Clarke’a Saundersa pokonał Iwan Rybczik.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
1:0 – S. Kowalówka – Wanat, P. Noworyta (1:53),
1:1 – Wasiljew – Nikiforow, Bernacki (7:32),
2:1 – Carlsson – Skinnars, Phillips (24:44),
3:1 – Glenn – Carlsson, Phillips (39:26, 5/4),
3:2 – Rybczik – Rzeszutko (50:02, 5/4).

Unia: Saunders – Glenn (4), Bezuška; Skinnars (2), Carlsson, Phillips (2) – MacDonald, Dudas; Themar, Dziubiński (2), Da Costa (2) – M. Noworyta, P. Noworyta; Oriechin, Krzemień, S. Kowalówka – Wanat, Trandin, Paszek.
Trener: Tom Coolen

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow (2), Wasiljew, Bernacki (2) – Bychawski (4), Jaśkiewicz; Przygodzki (2), Rzeszutko, Nahunko – Khoperia, Mickiewicz (2); Piotrowicz (2), T. Kozłowski, Rybczik – Luszniak, M. Domogała; Panzeca, Dubinin, Sikora.