MENU...

Miłe złego początki (WIDEO)

W meczu 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe z Podhalem Nowy Tag 2:3. Biało-niebiescy po dwóch tercjach prowadzili 2:0, ale w trzeciej wypuścili zwycięstwo z rąk.

Spotkanie z góralami kolejny raz dostarczyło wielu emocji. W pierwszej odsłonie mieliśmy bezbramkowy remis, a w drugiej skuteczniejsi byli oświęcimianie, którzy w ciągu zaledwie 90 sekund zdobyli dwie bramki. Wynik spotkania precyzyjnym uderzeniem z bekhendu otworzył Miroslav Zaťko, a prowadzenie podwyższył Andrej Themár, który wykorzystał sytuację sam na sam z Przemysławem Odrobnym.

Ale nowotarżanie nie zamierzali odpuszczać i mocno szturmowali bramkę Clarke’a Saundersa. Kanadyjczyk był w dziś w wybornej dyspozycji i po czterdziestu minutach miał na swoim koncie 28 udanych interwencji.

Momentem zwrotnym w tym meczu było trafienie Petra Chaloupki z 48. minuty. Czeski defensor ładnie podłączył się do akcji i uderzył pod poprzeczkę. Chwilę później, podczas gry w przewadze, wyrównał Richard Jenčík.

„Szarotki” szły za ciosem i w 55. minucie, po pięknej indywidualnej akcji, prowadzenie dał im Dylan Willick.

W końcówce sztab szkoleniowy zdecydował się wycofać bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł zamierzonego efektu w postaci wyrównującego gola.

Codziennie uczymy się czegoś nowego. Dzisiaj nauczyliśmy się, że mecz w hokeju trwa nie czterdzieści a sześćdziesiąt minut. Jesteśmy oczywiście rozczarowani wynikiem, ale musimy z tego co się stało wyciągnąć wnioski. Podhale wygrało jak najbardziej zasłużenie, bo po prostu było zespołem mocniej zdeterminowanym

– powiedział Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii.

Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
0:1 – Miroslav Zaťko – Luka Kalan (24:52),
0:2 – Andrej Themár (26:22),
1:2 – Petr Chaloupka – Alexander Pettersson (47:17),
2:2 – Richard Jenčík – Krystian Dziubiński, Samu Suominen (49:00, 5/4)
3:2 – Dylan Willick – Jussi Nättinen, Emil Švec (54:38).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Tomasz Radzik (główny) – Andrzej Nenko, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 6-8.
Strzały: 40-31 (13-8, 15-11, 12-12).
Widzów: 1500.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed; Jenčík, Willick,Franek – Chaloupka (2), Wsół; Švec, Dziubiński, Nättinen – Mrugała (2), Sulka; Pettersson (2), Neupauer, Campbell oraz Siuty, Guzik, Valentino, Słowakiewicz.
Trener: Philip Barski.

Unia: Saunders (2) – Zaťko, Pretnar; Koblar, Kalan (2), S. Kowalówka – Šaur (2), Bezuška; Piotrowicz, Trandin, Przygodzki – Luža, Wanacki (2); Malicki, Wanat, Themár – P. Noworyta, M. Noworyta; Krzemień, Raška, Prusak.
Trener: Nik Zupančič.