Mecz o wysoką stawkę

Dziś zostanie rozegrana 17. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z KH Energą Toruń.

Ekipa z Chemików 4 z dorobkiem 31 punktów zajmuje na razie trzecie miejsce w tabeli. Z kolei torunianie plasują się na czwartej lokacie, mając na swoim koncie o 4 „oczka” mniej. Warto jednak dodać, że zespół z grodu Kopernika rozegrał do tej pory tylko 13 spotkań. Jak łatwo policzyć, to spotkanie może mieć ogromne znacznie w kwestii wyłonienia drużyn, które powalczą o Puchar Polski.

„Stalowe Pierniki” są rewelacją tego sezonu. Trener Juryj Czuch ma do dyspozycji cztery wyrównane piątki, które dobrze realizują założenia taktyczne.

O obliczu toruńskiej stanowi przede wszystkim szwedzki bramkarz Anton Svensson, który interweniuje ze skutecznością oscylującą w granicach 93,2 procent i wpuszcza średnio 1,58 bramki na mecz.

W ofensywie rej wiedzie rosyjski duet Jegor Fieofanow – Dienis Sierguszkin. Obaj gracze w 13 spotkaniach zdobyli po 12 punktów za 4 bramki i 8 asyst. Ważnymi elementami toruńskiej układanki są też bracia Michał i Kamil Kalinowscy oraz Finowie: Ville Saloranta i Konsta Jaakola.

Obie drużyny przegrały swoje piątkowe starcia. Re-Plast Unia nie sprostała Comarch Cracovii (4:5), a KH Energa Toruń GKS-owi Tychy (1:4), dlatego celem każdej z ekip będzie zdobycie pełnej puli.

Po każdej przegranej pojawia się złość. Tym bardziej teraz, gdy walczymy o udział w Pucharze Polski i rywale mogą nas wyprzedzić. W obecnej sytuacji lód pod naszymi stopami się kruszy, ale musimy optymistycznie patrzeć w przyszłość

– zaznaczył Patryk Noworyta, doświadczony obrońca biało-niebieskich.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia i Mariusz Smura z Katowic. Na liniach zobaczymy Pawła Bajona i Wiktora Zienia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt 16 zł.

Comments are closed.