Mark Kaleinikovas, czyli siódmy transfer Unii

Powiększyła się kadra Re-Plast Unii Oświęcim. Roczną umowę z biało-niebieskimi podpisał Mark Kaleinikovas, etatowy reprezentant Litwy.

Kaleinikovas ma 24 lata i urodził się w Kownie. Jest graczem dynamicznym, który potrafi zarówno strzelać bramki, jak i skutecznie dograć do partnerów. Operuje prawym uchwytem kija i może pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi (191 cm wzrostu).

W jego hokejowym CV można znaleźć występy w ekstralidze łotewskiej, ukraińskiej i Lidze Alpejskiej. W poprzednim sezonie był czołowym zawodnikiem JKH GKS-u Jastrzębie. W barwach tego zespołu rozegrał 42 mecze i zdobył w nich 40 punktów. Strzelił 21 bramek, zanotował 19 asyst, a na ławce kar spędził zaledwie 10 minut.

Wystąpił też w reprezentacji Litwy, która wystąpiła w Mistrzostwach Świata Dywizji IA, które były rozegrane w Nottingham. W 5 spotkaniach zaksięgował 2 kluczowe zagrania.

Szukaliśmy napastnika dysponującego dobrymi warunkami fizycznymi, operującego prawym uchwytem kija i lubiącego kombinacyjną grę. Nasz wybór padł na Marka, który w poprzednim sezonie należał do grona najlepszych snajperów Polskiej Hokej Ligi

– informuje zarząd oświęcimskiego klubu.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z ekipą z Chemików 4 podpisali trzej obrońcy: Calle Ackered, Kalle Valtola i Joonas Uimonen oraz występujący w ataku Kamil Sadłocha, Henry Karjalainen i Ville Heikkinen.

Comments are closed.