Majkowski: Zabrakło skuteczności

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS-em Katowice 2:3 po dogrywce. Biało-niebiescy mają czego żałować, bo do 36. minuty prowadzili 2:0.

Wicemistrzowie Polski mogli zamknąć ten mecz już w pierwszej tercji. Już w pierwszej minucie – za sprawą Michaela Cichego – wyszli na prowadzenie, a później stworzyli sobie kilka znakomitych okazji. Nie zdołali jednak zaskoczyć Johna Murraya, a później się to zemściło.

W każdej tercji stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Był rzut karny, gry w przewadze, ale ten element wyglądał fatalnie. Gdyby nie to, to zapewne trzy punkty zostałyby w Oświęcimiu

– podkreślił na antenie UNIA TV Krzysztof Majkowski, drugi trener biało-niebieskich.