Ładny gest Przygodzkiego (WIDEO)

Martin Przygodzki, skrzydłowy Re-Plast Unii, ufundował kolejny pojemnik na nakrętki, który stanął w Oświęcimiu przy wejściu na plac targowy przy ulicy Dąbrowskiego.

O pojemnikach, które dzięki fundatorom stawia Stowarzyszenie Pozytywni, Martin dowiedział się od swojego znajomego Kasjana Wanata. Pochodzący ze Słowacji hokeista postanowił ufundować trzeci taki pojemnik w grodzie nad Sołą.

Pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek Pozytywni przeznaczą na małą oświęcimiankę. Jest nią Wiktoria Śmieja, która zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Na badania i kompleksowe leczenie potrzebne są niemałe pieniądze.

Telewizja Pozytywni spytała też zawodnika o nowego trenera drużyny Re-Plast Unia Oświęcim Kevina Constantine’a.


Stowarzyszenie Pozytywni za swój cel przyjęło pomoc chorym dzieciom z powiatu oświęcimskiego. Jego wolontariusze spowodowali, że wielu ludzi dobrej woli podarowało ponad 100 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację 13-letniej Nikolki Kurpas z Brzeszcz.

W serwisie Facebook stowarzyszenie Pozytywni rozpoczęło kolejny etap działalności charytatywnej – uruchomili Bożonarodzeniowy Bazar Charytatywny, w którym można sprzedawać i nabywać świąteczne wspaniałości:

https://www.facebook.com/groups/bozonarodzeniowybazarcharytatywny
Na który serdecznie zapraszamy.


Comments are closed.