Karjalainen nowym zawodnikiem Unii!

Henry Karjalainen w sezonie 2023/2024 będzie występował w TAURON Re-Plast Unii Oświęcim. 27-letni fiński skrzydłowy podpisał roczny kontrakt.

Karjalainen mierzy 177 centymetrów i waży 80 kilogramów. Urodził się w fińskim mieście Lappeenranta i jest wychowankiem miejscowego klubu Saimaan Pallo.

Do tej pory występował wyłącznie w swojej ojczyźnie. W swoim dorobku ma 12 meczów w Liidze, ale znacznie częściej występował na jej bezpośrednim zapleczu. W 264 spotkaniach zgromadził 213 punktów za 59 bramek i 154 asysty. Na ławce kar spędził 290 minut.  

W poprzednim sezonie jego licznik zatrzymał się na 65 konfrontacjach, 12 golach i 43 kluczowych zagraniach. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +17, a na ławce kar spędził 98 minut.

To gracz niezwykle zadziorny, dynamiczny i bardzo produktywny. W sezonie 2021/2022 wygrał klasyfikację kanadyjską zaplecza Liigi, a ze swoim byłym klubem Imatran Ketterä trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Mestis. Bardzo na niego liczymy

– informują przedstawiciele zarządu.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z naszym klubem mają też bramkarz Linus Lundin, obrońcy Kalle Valtola, Roman Diukow, Peter Bezuška i Miłosz Noworyta oraz napastnicy Erik Ahopelto, Ville Heikkinen, Andrij Denyskin, Krystian Dziubiński, Dariusz Wanat, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys i Adrian Prusak.

Comments are closed.