Kanadyjskie wzmocnienie Unii. Grał w NHL i AHL

Re-Plast Unia Oświęcim dokonała dziewiątego transferu przed sezonem 2021/2022. Do ekipy z Chemików 4 dołączył kanadyjski obrońca Tyler Wishart.

Liczymy, że Ty będzie solidnym wzmocnieniem naszej formacji obronnej. Jest graczem, który oprócz atutów stricte defensywnych posiada również spory repertuar ofensywnych zagrań. Umie wyprowadzić krążek, oddać kąśliwy strzał i nieźle radzi sobie podczas gier w przewagach

– powiedział Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Wishart ma 33 lata i gra lewym uchwytem kija. Jego atutem są też warunki fizyczne, wszak przy 193 centymetrach waży 101 kilogramów.

W swoim CV ma 26 spotkań w NHL, do której został wybrany przez szefostwo San Jose Sharks już w pierwszej rundzie draftu (nr 16.). Z kolei na lodowiskach AHL rozegrał 326 spotkań, w których zdobył 109 punktów za 26 bramek i 83 asysty.

Z powodzeniem grał też w Europie. Występował w DEL, DEL2, EBEL, czeskiej i słowackiej ekstralidze oraz w węgiersko-rumuńskiej Erste Lidze. W sezonie 2016/2017 z HC Bańska Bystrzyca sięgnął po mistrzostwo Słowacji, a w poprzednim z SC Csíkszereda sięgnął po złoty medal w Erste Lidze. Należał do czołowych obrońców tego klubu, co potwierdzają też statystyki. W 36 konfrontacjach strzelił 12 goli i zanotował 14 kluczowych zagrań.

Na zatrudnienie tego obrońcy mocno nalegał nasz trener Tom Coolen, który dobrze zna zawodnika i wie, czego może się po nim spodziewać

– wyjaśnił Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Podpisaliśmy roczny kontrakt, a Ty Wishart pojawi się w Oświęcimiu na początku września

– dodał.

Przypomnijmy, że wcześniej do drużyny Re-Plast Unii Oświęcim dołączyli bramkarz: Robert Kowalówka, obrońcy Kamil Paszek i Nicolas Schaus oraz występujący w ataku Krystian Dziubiński, Dariusz Wanat, Zackary Phillips, Andrej Themár, Johan Skinnars.Comments are closed.