MENU...

Jeden cel. Zwycięstwo

Dziś zostanie rozegrany mecz 16. kolejki TAURON Hokej Ligi. O 18:00 Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

Biało-niebiescy w 14 meczach zdobyli 25 punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Do czwartego GKS-u Katowice tracą sześć punktów, ale rozegrali też o cztery konfrontacje mniej.

Podopieczni Markusa Juurikkali w minionej kolejce pokonali na własnym lodzie ECZD Zagłębie Sosnowiec 6:4, choć przyszło im walczyć w mocno osłabionym składzie.

– Po meczu w Katowicach wyciągnęliśmy wnioski. Każdy też znał wagę tego spotkania z Zagłębiem. Wiedzieliśmy, że jeśli chcemy pozostać w walce o wyjazd do Krynicy i musimy wygrać. Tak też podeszliśmy do tego spotkania. Zwyciężyliśmy – podkreślił Michał Kusak, który w tym spotkaniu zdobył dwie bramki.

Teraz przed ekipą z Chemików 4 wyjazdowe spotkanie z Podhalem Nowy Targ. „Szarotki” z zerowym dorobkiem zamykają ligową tabelę.

Ekipę „Szarotek” prowadzi Andrzej Świstak, któremu pomaga były zawodnik Unii – Marcin Kolusz. Zespół Podhala jest oparty na zawodnikach, którzy w minionym sezonie wygrali rozgrywki 1. ligi. Występują w nim Dmitrij Załamaj i Daryan Matthews. Pierwszy z nich był przez krótki czas zawodnikiem naszego klubu, a młodszy brat Lukasha Matthewsa przebywał na testach.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Marcin Majta i Mateusz Krzywda z Tychów. Na liniach zobaczymy Michała Żaka i Michała Kreta.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...