MENU...

Jeden cel! Trzy punkty

Dziś zostanie rozegrana 35. kolejka TAURON Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Marmą Ciarko STS-em Sanok.

Biało-niebiescy z dorobkiem 60 punktów zajmują drugie miejsce w lidze. W piątek przegrali na własnym lodzie z JKH GKS-em Jastrzębie 2:6 i ich przewaga nad drugim GKS-em Tychy stopniała do dwóch punktów.

Podopieczni Nika Zupančiča do starcia z sanoczanami przystąpią z prostym celem. Chcą odnieść zwycięstwo, które pozwoli im odbudować morale po ostatniej porażce. Okazja ku temu pojawi się szybko, bo już dziś na ich radarze pojawi się Marma Ciarko STS Sanok.

Przypomnijmy, że ekipa z Podkarpacia dysponuje najmniejszym budżetem w lidze i najmłodszą kadrą. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Elmo Aittoli wygrali zaledwie 3 z 29 spotkań i mają w swoim dorobku 11 punktów. Ostatnie zwycięstwo odnieśli dwa tygodnie temu, pokonując na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 3:1.

Wydaje się, że jednym z najmocniejszych punktów zespołu jest bramkarz Dominik Salama, który broni ze skutecznością oscylującą w granicach 90,6 procent. Pewnym punktem defensywy jest Conor MacEachern, a najgroźniejszymi napastnikami są Jakub Ceder i Lauri Huhdanpää, którzy zdobyli odpowiednio 17 i 16 punktów. Huhdanpää z dziewięcioma trafieniami jest też najlepszym strzelcem STS-u.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Kosidło z Krakowa i Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju. Na liniach zobaczymy Wiktora Zienia i Wojciecha Czecha.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.