MENU...

Hit transferowy w Oświęcimiu! Doświadczony Szwed wzmocni nasz atak

Świetne informacje dla wszystkich kibiców Re-Plast Unii Oświęcim! Roczny kontrakt z ekipą biało-niebieskich podpisał Daniel Olsson Trkulja, który może pochwalić się ciekawym hokejowym życiorysem.

Olsson Trkulja (182 cm, 85 kg) ma 32 lata, urodził się w Sztokholmie i jest wychowankiem tamtejszego AIK. To gracz niezwykle inteligentny, który potrafi zarówno strzelać bramki, jak i skutecznie dograć do partnerów. Jego atutem jest też uniwersalność, bo może on występować zarówno na środku ataku, jak i na lewym skrzydle.

Szwedzki napastnik dysponuje niezwykle ciekawym CV. W swoim dorobku ma 170 meczów w SHL (16 bramek, 16 asyst) oraz 176 na jej bezpośrednim zapleczu (49 goli i 61 kluczowych zagrań), a także grę na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Norwegii (40 spotkań, 30 punktów) i Danii, w której spędził ostatni sezon.

Był kluczową postacią Frederikshavn White Hawks, czyli siódmego zespołu tamtejszej Metal Ligaen. W barwach tego klubu rozegrał łącznie 48 meczów, zdobywając w nich 17 bramek i notując 21 asyst. Rzadko osłabiał swoją drużynę, bo na ławce kar spędził zaledwie 6 minut.

Z tym transferem wiążemy spore nadzieje. Daniel jest doświadczonym zawodnikiem, który imponuje dobrym przeglądem pola, potrafi rozegrać i przytrzymać krążek. Widzimy w nim ważną postać naszych formacji specjalnych, które w nowoczesnym hokeju są niezwykle istotne

– informuje zarząd oświęcimskiego klubu.

Przypomnijmy, że to ósme wzmocnienie Re-Plast Unii Oświęcim przed sezonem 2023/2024. Wcześniej kontrakty z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu podpisali trzej obrońcy: Calle Ackered, Kalle Valtola i Joonas Uimonen oraz występujący w ataku Kamil Sadłocha, Mark Kaleinikovas, Henry Karjalainen i Ville Heikkinen.

Obecna kadra Re-Plast Unii Oświęcim

Bramkarze:
Linus Lundin, Robert Kowalówka, Filip Płonka.

Obrońcy:
Carl Ackered, Joonas Uimonen, Kalle Valtola, Peter Bezuška, Roman Diukow, Miłosz Noworyta, Kacper Prokopiak i Kacper Łukawski.

Napastnicy:
Daniel Olsson Trkulja, Mark Kaleinikovas, Henry Karjanainen, Villle Heikkinen, Erik Ahopelto, Andrij Denyskin, Kamil Sadłocha, Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys, Dariusz Wanat, ​Adrian Prusak i Krzysztof Dudkiewicz.



Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.