MENU...

Grad bramek i porażka w Jastrzębiu!

W zaległym meczu 25. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie 5:8. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie, w której lepszą skutecznością popisali się podopieczni Róberta Kalábera.

Spotkanie od samego początku do samego końca przypominało przeciągnie liny. Po pierwszej odsłonie mieliśmy remis 2:2, a po czterdziestu minutach w nieco lepszym położeniu znaleźli się gospodarze, którzy prowadzili 4:3.

Biało-niebiescy nie poddali się i na początku trzeciej odsłony dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. za Najpierw Macieja Miarkę pokonał Daniel Olssona Trkulji, który podczas gry w przewadze przekierował uderzenie Carla Ackereda, a później Łukasz Krzemień zamknął akcję Andrija Denyskina.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 50. minuta. Wówczas sędzia Sebastian Kryś podyktował kontrowersyjny rzut karny dla jastrzębian, który na bramkę zamienił Emil Bagin. Ten sam zawodnik w końcówce umieścił gumę w pustej bramce, a kropkę nad „i” postawił Marcin Kolusz, który ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Linusem Lundinem.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 8:5 (2:2, 2:1, 4:2)
0:1 Carl Ackered – Andrij Denyskin (08:24),
1:1 Dominik Paś – Jakub Ižacký (12:27),
2:1 Olli-Petteri Viinikainen (19:30),
2:2 Dariusz Wanat – Adrian Prusak, Kalle Valtola (19:52),
2:3 Kalle Valtola – Daniel Olsson Trkulja, Joonas Uimonen (24:22),
3:3 Emil Bagin – Rastislav Špirko, Olli-Petteri Viinikainen (29:26),
4:3 Dominik Paś – Jakub Ižacký, Marcin Kolusz (32:26, 5/4),
4:4 Daniel Olsson Trkulja – Carl Ackered, Andrij Denyskin (43:11, 5/4),
5:4 Marcin Kolusz – Jakub Martiška, Rastislav Špirko (43:25),
5:5 Łukasz Krzemień – Andrij Denyskin (44:17),
6:5 Emil Bagin (49:53, Karny),
7:5 Emil Bagin – Dominik Paś, Patryk Wajda (58:25 – do pustej bramki),
8:5 Marcin Kolusz – Rastislav Špirko (59:36).

Sędziowali: Sebastian Kryś, Krzysztof Kozłowski (główni) – Andrzej Nenko, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Minuty karne: 4-4.
Strzały: 41-44.
Widzów: 750.

JKH GKS: M. Miarka – A. Kostek, P. Wajda; M. Urbanowicz, D. Paś, J. Ižacký – O. Viinikainen, E. Bagin; R. Špirko, D. Jarosz, M. Kolusz – K. Górny, J. Martiška; R. Arrak, F. Starzyński (4), T. Rajamäki – J. Hamilton, J. Kamienieu; P. Pelaczyk, S. Kiełbicki, M. Zając.
Trener: Róbert Kaláber

Unia: L. Lundin – C. Ackered, K. Jākobsons; K. Dziubiński (2), D. Olsson Trkulja, K. Sadłocha – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, M. Noworyta; A. Denyskin, Ł. Krzemień, M. Kaleinikovas – A. Prusak, D. Wanat (2), S. Kowalówka oraz J. Łoza.
Trener: Nik Zupančič

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.