MENU...

Grad bramek i porażka w Jastrzębiu!

W zaległym meczu 25. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie 5:8. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie, w której lepszą skutecznością popisali się podopieczni Róberta Kalábera.

Spotkanie od samego początku do samego końca przypominało przeciągnie liny. Po pierwszej odsłonie mieliśmy remis 2:2, a po czterdziestu minutach w nieco lepszym położeniu znaleźli się gospodarze, którzy prowadzili 4:3.

Biało-niebiescy nie poddali się i na początku trzeciej odsłony dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. za Najpierw Macieja Miarkę pokonał Daniel Olssona Trkulji, który podczas gry w przewadze przekierował uderzenie Carla Ackereda, a później Łukasz Krzemień zamknął akcję Andrija Denyskina.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 50. minuta. Wówczas sędzia Sebastian Kryś podyktował kontrowersyjny rzut karny dla jastrzębian, który na bramkę zamienił Emil Bagin. Ten sam zawodnik w końcówce umieścił gumę w pustej bramce, a kropkę nad „i” postawił Marcin Kolusz, który ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Linusem Lundinem.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 8:5 (2:2, 2:1, 4:2)
7:5 Emil Bagin – Dominik Paś, Patryk Wajda (58:25 – do pustej bramki),
8:5 Marcin Kolusz – Rastislav Špirko (59:36).

Sędziowali: Sebastian Kryś, Krzysztof Kozłowski (główni) – Andrzej Nenko, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Minuty karne: 4-4.
Strzały: 41-44.
Widzów: 750.

JKH GKS: M. Miarka – A. Kostek, P. Wajda; M. Urbanowicz, D. Paś, J. Ižacký – O. Viinikainen, E. Bagin; R. Špirko, D. Jarosz, M. Kolusz – K. Górny, J. Martiška; R. Arrak, F. Starzyński (4), T. Rajamäki – J. Hamilton, J. Kamienieu; P. Pelaczyk, S. Kiełbicki, M. Zając.
Trener: Róbert Kaláber

Unia: L. Lundin – C. Ackered, K. Jākobsons; K. Dziubiński (2), D. Olsson Trkulja, K. Sadłocha – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, M. Noworyta; A. Denyskin, Ł. Krzemień, M. Kaleinikovas – A. Prusak, D. Wanat (2), S. Kowalówka oraz J. Łoza.
Trener: Nik Zupančič