Gospodarze lepsi od biało-niebieskich

Hokeiści Re-Plast Unii od porażki rozpoczęli swój udział w turnieju w Porubie. Podopieczni Nika Zupančiča przegrali z HC RT Toraxem Porubą 2:4.

Biało-niebiescy dobrze rozpoczęli mecz, bo już po 49 sekundach objęli prowadzenie. Teddy Da Costa wrzucił krążek na bramkę, a Krystian Dziubiński przekierował go do siatki.

Z biegiem minut lepiej na lodzie radzili sobie zawodnicy czeskiego pierwszoligowca, którzy starali się wykorzystać każdy indywidualny błąd. Po dwudziestu minutach to oni prowadzili 2:1, a na listę strzelców wpisali się Roman Pšurný i Tomáša Šoustal. Taki wynik utrzymał się do początku trzeciej tercji.

Oświęcimianom udało się wyrównać za sprawą trafienia Tommiego Laakso, który fenomenalnie przymierzył z nadgarstka.

Jednak chwilę później ekipa z Poruby wróciła na prowadzenie. Tomáš Voráček objechał bramkę, a następnie dograł do ustawionego na prawym kole bulikowym Vita Christova, który umieścił gumę w okienku bramki strzeżonej przez Linusa Lundina. Pieczęć na zwycięstwie postawił Jakub Šlahař, który zachował się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym.

W drużynie biało-niebieskich testowany był Pauls Svars. To 24-letni łotewski obrońca, który ma w swoim dorobku mecze w juniorskich oraz seniorskiej reprezentacji swojego kraju oraz 6 spotkań w KHL.

W czwartek o 19:15 Re-Plast Unia zmierzy się z LHK Jestřábi Prościejów.

HC RT TORAX Poruba 2011 – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
0:1 Dziubiński – Da Costa, Ahopelto (0:49)
1:1 Pšurný – Šoustal, Šlahař (9:06)
2:1 Šoustal – Gřeš (11:43, 4/5)
2:2 Laakso – Da Costa (46:06)
3:2 Christov – Voráček, Vildumetz (47:56)
4:2 Šlahař – Urbanec (58:41)

Poruba: Dolejš (Slíž) – Urbanec, Mlčák; Šlahař, Vachovec, Šoustal – Sedlák, Voráček; Gřeš, Pšurný (2), Hrníčko (2) – Dluhoš, Klimíček (2); Christov, Hudeček (2), Vildumetz – Häring, Pavlík (4), Brodek
Trener: Jiří Režnar

Unia: Lundin (R. Kowalówka) – Jerofejevs, Pangiełow-Jułdaszew; Padakin, Cichy, Szczechura – Svars, Bezuška (6); Da Costa, Ahopelto, Dziubiński (2) – Paszek, P. Noworyta; Laakso, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Kot; Sołtys, Wanat, Prusak
Trener: Nik Zupančič

Comments are closed.