Góralski teren. Celem kolejne zwycięstwo

Dziś zostanie rozegrana 28. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 19:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Biało-niebiescy z dorobkiem 56 punktów są liderem Polskiej Hokej Ligi i nad drugim GKS-em Katowice mają cztery „oczka” przewagi. Są najlepszym zespołem ligi pod względem skuteczności gier w przewagach (26,5 %) oraz osłabieniach (89,2 %). Są też zespołem, który do tej pory strzelił najwięcej bramek – 103!

„Szarotki” jak na razie zajmują ostatnią, dziewiątą lokatę. Ostatnie zwycięstwo odnieśli 25 września, pokonując Zagłębie Sosnowiec 3:0. Od tamtego czasu ponieśli 16 porażek!

Trzeba jednak przyznać, że odkąd nowotarski zespół przejął Aleksandrs Beļavskis, „Szarotki” prezentują się znacznie lepiej. Grają ambitniej i przynajmniej do pewnego momentu potrafią nawiązać walkę z ligowymi potentatami.

Najlepszym strzelcem Podhala jest Bartłomiej Neupauer, który może pochwalić się siedmioma bramkami. Odrobiny wolnego miejsca nie można zostawić też Ołeksiejowi Woronie (4 bramki, 10 asyst) i Alexowi Maunuli (6 G + 4 A).

Dodajmy, że biało-niebiescy w tym sezonie pokonali nowotarżan trzykrotnie: 5:1, 8:3 i 5:4 d.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Patryk Pyrskała z Tychów i Sebastian Kryś z Katowic. Na liniach zobaczymy Wojciecha Czecha i Michała Żaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.