Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 5. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Ty’a Wisharta i skrzydłowego Teddy’ego Da Costę

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Ty Wishart (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Kanadyjski defensor wyraźnie się rozkręcił. Po trzech słabszych meczach zagrał tak, jak oczekują od niego trenerzy, działacze i kibice. Pokazał, że dobrze operuje kijem i nie boi się oddać strzału. W pierwszej odsłonie uderzony przez niego krążek zatrzymał się na słupku, a po przerwie poprawił celownik. Ładnie minął rywala na linii niebieskiej, zjechał do środka i popisał się precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka. W trzeciej odsłonie asystował przy trafieniu Daniiła Oriechina, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +3.

Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Doświadczony skrzydłowy udowodnił, że jest jednym z liderów biało-niebieskich. Gra ambitnie, zadziornie i nie boi się wziąć ciężaru gry na własne barki. Był jednym z architektów zwycięstwa nad Zagłębiem Sosnowiec. To jego gol, zdobyty po soczystym uderzeniu bez przyjęcia, „złamał” mecz. Później Da Costa zaliczył też asystę przy trafieniu Ty’a Wisharta.


Nominowani:

John Murray (GKS Katowice), Ty Wishart (Re-Plast Unia Oświęcim), Aleksandr Jakimienko (GKS Katowice), Radosław Sawicki (Ciarko STS Sanok), Robert Arrak (KH Energa Toruń), Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim).

http://hokej.net/pl/news,artykul,5,59373,szostka-hokejnetu—5-kolejka-phl.html

Comments are closed.