Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 29. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Patrika Lužę i środkowego Łukasza Krzemienia.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Patrik Luža (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Bardzo udany występ byłego reprezentanta Słowacji w „Świętej Wojnie”. Przez 60 minut wykazywał się wzorową postawą w obronie i ciężko jest mieć do niego pretensje o bramkę straconą w grze w podwójnym osłabieniu. Miał także swój olbrzymi udział przy zdobyciu drugiej bramki wyrównującej dla oświęcimian. Po jego strzale z klepy krążek nieuchronnie zmierzał w róg bramki Johna Murraya, a „gumę” musnął jeszcze Aleksiej Trandin. W klasyfikacji +/- wypadł na +1.

Łukasz Krzemień (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Właściwy człowiek we właściwym miejscu – tymi słowami można skwitować jego decydującego gola w meczu z GKS-em Tychy. Nie było to szczególnie urodziwe trafienie, co nie zmienia faktu, że zapewniło ono biało-niebieskim niezwykle cenne trzy punkty. W hokeju chodzi przede wszystkim o wykorzystywanie nadarzających się okazji i pod tym względem Krzemień błysnął godną pochwały efektywnością.

Nominowani:

Juraj Šimboch (GKS Katowice), Artiom Smirnow (KH Energa Toruń), Patrik Luža (Re-Plast Unia Oświęcim), Eetu Elo (Ciarko STS Sanok), Łukasz Krzemień (Re-Plast Unia Oświęcim), Andriej Stiepanow (GKS Katowice).

http://www.hokej.net/pl/news,artykul,5,57214,szostka-hokejnetu-%E2%80%93-29-kolejka-phl.html


Comments are closed.