Dwóch naszych zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Kevina Lindskouga i obrońcę Kristapsa Jākobsonsa.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Kevin Lindskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*4]
– Ekipa z grodu nad Sołą w osłabionym składzie pokonała na wyjeździe Marmę Ciarko STS Sanok 2:0. To, że biało-niebiescy zagrali na zero z tyłu jest przede wszystkim zasługą szwedzkiego golkipera, który pewnie strzegł swojego posterunku i mówiąc kolokwialnie – trzymał wynik. Obronił wszystkie 26 strzałów rywali, w tym rzut karny egzekwowany przez Niko Ahoniemiego. Tym samym zachował swoje czwarte w tym sezonie czyste konto, a drugie w barwach ekipy z Chemików 4.

Kristaps Jākobsons (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Łotewski obrońca jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Znakomicie wywiązuje się ze swoich zadań defensywnych. Nie boi się twardej i ofiarnej gry, a coraz częściej podłącza się do akcji ofensywnych. W wyjazdowym starciu z sanoczanami po raz pierwszy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców i tym samym położył pieczęć na zwycięstwie. Stało się to w 51. minucie, gdy wykorzystał podanie Pawło Padakina, który zagrywał zza bramki.

Szóstka Hokej.Netu - 35. kolejka PHL

Nominowani:

Kevin Lindskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Jiří Gula (Comarch Cracovia), Kristaps Jākobsons (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Patryk Wronka (Comarch Cracovia), Niki Koskinen (KH Energa Toruń), Brandon Magee (GKS Katowice).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-35-kolejka-phl-3

Comments are closed.