Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 24. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Romana Diukowa oraz napastnika Andrija Denyskina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Roman Diukow (Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie Comarch Cracovię 7:4 i wrócili na fotel lidera. Gdy białoruski defensor był na lodzie, oświęcimianie nie stracili gola. Zaliczył też punkt za asystę przy golu Erika Ahopelto, który okazał się tym zwycięskim. Diukow jest też obrońcą, który nie unika twardej gry i potrafi „sprzedać” rywalowi solidnego bodiczka. W starciu z „Pasami” zaprezentował kilka razy.

Andrij Denyskin (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Pod nieobecność Alexandra Szczechury zagrał w pierwszym ataku u boku Teddy’ego Da Costy i Michaela Cichego. Denyskin dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw popisał się ładną indywidualną akcją: wjechał do tercji rywala, zmylił dwóch obrońców i strzałem z nadgarstka zaskoczył Roka Stojanovič. Był to gol na 4:2. W trzeciej odsłonie wykorzystał dobre dogranie Da Costy i z korytarza międzybulikowego uderzył pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Davidowi Zabolotnemu.

Szóstka Hokej.Netu - 24. kolejka PHL


Nominowani:

Tomáš Fučík (GKS Tychy), Kalle Valtola (Marma Ciarko STS Sanok), Roman Diukow (Re-Plast Unia Oświęcim), Andrij Denyskin (Re-Plast Unia Oświęcim), Filip Komorski (GKS Tychy), Bartosz Fraszko (GKS Katowice)

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-24-kolejka-phl-4

Comments are closed.