Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników zaległej 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Petera Bezuškę i napastnika Teddy’ego Da Costę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.


Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Biało-niebiescy wygrali na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ 8:3. Za to spotkanie postanowiliśmy wyróżnić słowackiego defensora, który jest w tym sezonie królem klasyfikacji plus/minus. W meczu z „Szarotkami” zaprezentował się z dobrej strony. Sprawnie rozbijał ataki przeciwników, wykonał sporo czarnej roboty, co potwierdzają też statystyki. Zanotował bilans +4 oraz zaliczył asystę przy trafieniu Teddy’ego Da Costy, które przypieczętowało triumf oświęcimian.

Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Nie byłoby wysokiego zwycięstwa Unii nad Podhalem (8:3), gdyby nie dobra dyspozycja byłego reprezentanta Francji. „Tadek” imponował ambicją, zadziornością i swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi. Dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a także asystował przy trafieniu Sebastiana Kowalówki.

Szóstka Hokej.Netu - 10. kolejka PHL

Nominowani:

Tomáš Fučík (GKS Tychy), Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim), Olli Kaskinen (GKS Tychy), Martin Kasperlík (Comarch Cracovia), Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim), Mark Kaleinikovas (JKH GKS Jastrzębie)

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-10-kolejka-phl-5

Comments are closed.