Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Romana Diukowa oraz napastnika Jana Sołtysa.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Roman Diukow (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Oświęcimianie po ciężkim boju pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1. Do 52. minuty przegrywali jednak 0:1. Wyrównującego gola dla biało-niebieskich zdobył w tym spotkaniu właśnie Diukow. Białoruski defesnor znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Choć Patrik Spěšný obronił uderzenie Łukasza Krzemienia, to przy dobitce Romana Diukowa nie miał już żadnych szans.

Jan Sołtys (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Sołtys był najjaśniejszą postacią Unii w wygranym 2:1 meczu z Zagłębiem Sosnowiec.. Tuż pod koniec trzeciej odsłony po wygranym wznowieniu w tercji rywala posłał gumę z bliska w krótki róg, czym zaskoczył gol Patrika Spěšnego. Jak się później okazało, był to kluczowy moment spotkania, dzięki któremu jego zespoł zainkasował kolejne trzy punkty. Zaliczył też asystę przy golu Romana Diukowa.

Szóstka Hokej.Netu - 18. kolejka PHL

Nominowani:

Dominik Salama (Marma Ciarko STS Sanok), Niko Mikkola (GKS Katowice), Roman Diukow (Re-Plast Unia Oświęcim), Christian Mroczkowski (GKS Tychy), Bartosz Fraszko (GKS Katowice), Jan Sołtys (Re-Plast Unia Oświęcim).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-18-kolejka-phl-4

Comments are closed.