Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników zaległej 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Clarke’a Saundersa i napastnika Krystiana Dziubińskiego.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) [*7]
– Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie GKS Tychy 1:0 po dogrywce. Wybór bramkarza chyba nikogo nie dziwi, bo „Saundy” stanął na wysokości zadania. Był pewnym punktem swojego zespołu i zanotował kilka świetnych interwencji. Ta kluczowa przypadła na 49. minutę, gdy po złym wyprowadzeniu krążka przez Nikołaja Stasienkę, w dobrej sytuacji znalazł się Filip Starzyński. 32-letni Kanadyjczyk efektownie złapał gumę do raka, a w całym meczu obronił 31 uderzeń rywali i zachował drugie w tym sezonie czyste konto.

Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim) [*6]
– Wyróżniliśmy Clarke’a Saundersa, nie sposób nie docenić również kapitana biało-niebieskich, który strzelił złotego gola i zapewnił swojemu zespołowi dwa punkty. Występ „Dziubka” można określić jednym zdaniem z Ewangelii według świętego Mateusza: „Szukajcie, a znajdziecie”. Był aktywny, dochodził do sytuacji, ale brakowało mu zarówno szczęścia, jak i precyzji. Aż w końcu na początku dogrywki objechał bramkę i strzałem w długi róg zaskoczył Mathiasa Israelssona. 

Nominowani:

Szóstka Hokej.Netu - 35. kolejka PHL

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-35-kolejka-phl-2

Comments are closed.