Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników zaległej 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Clarke’a Saundersa i obrońcę Nikołaja Stasienkę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) [*5]
– Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie GKS Katowice 2:1, a głównym architektem tego zwycięstwa był właśnie kanadyjski golkiper. „Saundy” bronił z ogromnym spokojem i wyczuciem, a w całym spotkaniu zanotował 33 skuteczne interwencje i świetną 97-procentową skuteczność. Przy golu autorstwa Bartosza Fraszki nie miał większych szans, a w końcówce spotkania, gdy katowiczanie rzucili wszystkie siły do ataku bronił jak w transie!

Nikołaj Stasienko (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Wyrasta na lidera oświęcimskiej defensywy, a dodajmy, że w tym sezonie wystąpił dopiero w piątym spotkaniu. Gra w sposób pragmatyczny, ofiarny i niezwykle sprytny. Umie wykorzystać swoje świetne warunki fizyczne, przepchnąć rywala i znakomicie radzi sobie w destrukcji. Notuje wiele przechwytów i jest wręcz stworzony do bronienia osłabień. W spotkaniu z GieKSą nie punktował, ale zaliczył +1 w klasyfikacji plus/minus.


Nominowani:

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim), Sami Jekunen (Ciarko STS Sanok), Nikołaj Stasienko (Re-Plast Unia Oświęcim), Egils Kalns (JKH GKS Jastrzębie), Aleksi Hämäläinen (Ciarko STS Sanok), Andriej Czwanczikow (Tauron Podhale Nowy Targ).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-27-kolejka-phl-4

Comments are closed.