Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Roberta Kowalówkę i obrońcę Petera Bezuškę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Robert Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Kogo, jak kogo, ale golkipera biało-niebieskich po prostu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. „Jorguś” zaprezentował się po prostu fenomenalnie i był głównym architektem zwycięstwa Re-Plast Unii z GKS-em Katowice 3:2. Nie dość, że obronił 47 z 49 uderzeń rywali, to w pomeczowej serii rzutów karnych zatrzymał uderzenia Anthona Erikssona, Patryka Wronki, Grzegorza Pasiuta i Bartosza Fraszki.

Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Serce i płuca ekipy z Chemików 4. Zawodnik, który nie boi się twardej i ofiarnej gry. Wydaje nam się, że jest chyba najlepszym specjalistą od gry w destrukcji w naszej lidze. Zresztą pokazał to w wygranym starciu z GKS-em Katowice 3:2 po rzutach karnych. Gdy „Beza” był na lodzie, jego zespół nie stracił gola, a Andrej Themár i Krystian Dziubiński wpisali się na listę strzelców. W obecnej chwili 28-letni Słowak jest liderem klasyfikacji plus/minus. Jego dorobek wynosi +13.

Nominowani:

Robert Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim), Jauhienij Kamienieu (JKH GKS Jastrzębie), Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Dienis Sierguszkin (GKS Tychy), Grigorij Miszczenko (Comarch Cracovia).

http://hokej.net/pl/phl/40/news,artykul,5,59826,szostka-hokejnetu—18-kolejka-phl.html

Comments are closed.