Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Ryana Glenna i napastnika Daniiła Oriechina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Ryan Glenn (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Doświadczony Kanadyjczyk zaliczył niezwykle udany powrót po kontuzji. Jego zespół pokonał GKS Tychy 4:2, zapewniając sobie awans do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, który pod koniec grudnia odbędzie się w Bytomiu. Glenn, w 183 sekundzie tego spotkania, rozwiązał worek z bramkami, popisując się znakomitym uderzeniem z nadgarstka. W klasyfikacji plus/minus, z której w pierwszej kolejności powinno rozliczać się defensorów, wypadł na +1.

Daniił Oriechin (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Biało-niebiescy wygrali drugą odsłoną „Świętej Wojny”, pokonując na własnym lodzie GKS Tychy 4:2. Za to spotkanie postanowiliśmy wyróżnić rosyjskiego skrzydłowego, który w całym spotkaniu był niezwykle aktywny. To właśnie on na początku drugiej tercji wykorzystał rzut karny, który dał oświęcimianom remis i wlał w ich serca sporo optymizmu. Zaliczył też asystę przy trafieniu Krystiana Dziubińskiego. Gdyby miał więcej szczęścia, to mógł zakończyć spotkanie z hat trickiem, bo dwukrotnie jego strzały zatrzymywały się na słupku.


Nominowani:

Conrad Mölder (KH Energa Toruń), Ryan Glenn (Re-Plast Unia Oświęcim), Dmitrij Kozłow (KH Energa Toruń), Daniił Oriechin (Re-Plast Unia Oświęcim), Radosław Sawicki (Ciarko STS Sanok), Filip Wielkiewicz (Tauron Podhale Nowy Targ)

http://hokej.net/pl/phl/newsy/99/news,artykul,5,59799,szostka-hokejnetu—17-kolejka-phl.html

Comments are closed.