Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Net

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Romana Graborenkę oraz napastnika Teddy’ego Da Costę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Roman Graborenko (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe KH Energę Toruń 6:4 i umocnili się na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. Białoruski defensor rozegrał niewątpliwie swój najlepszy mecz w ekipie Unii. Nie popełnił rażących błędów w destrukcji, dobrze pracował w swojej piątce i wpisał się też do protokołu. Zdobył gola na 5:2, a w klasyfikacji plus/minus – tak ważnej dla obrońców – wypadł na +3.

Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Biało-niebiescy z pełną pulą wrócili z Torunia, wygrywając z KH Energą Toruń 6:4. Bardzo dobry występ w tym meczu zaliczył Teddy Da Costa, który zgromadził na swoim koncie trzy punkty. To on, podczas gry swojego zespołu w liczebnym osłabieniu, otworzył wynik spotkania. Ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Studzińskim. Znakomicie współpracował z Michaelem Cichym i Andrijem Denyskinem, notując dwie asysty przy golach rosłego Ukraińca.

Szóstka Hokej.Netu - 25. kolejka PHL

Nominowani:
David Zabolotny (Comarch Cracovia), Patryk Wajda (GKS Katowice), Roman Graborenko (Re-Plast Unia Oświęcim), Damian Piotrowicz (Zagłębie Sosnowiec), Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim), Vojtěch Polák (Comarch Cracovia).

Comments are closed.