Dwóch obrońców z kontraktami

Kristaps Jākobsons i Roman Diukow podpisali roczne kontrakty z Re-Plast Unią Oświęcim. Obaj obrońcy przebywali w oświęcimskim klubie na testach.

Najchętniej zatrzymalibyśmy wszystkich trzech defensorów, ale nasz budżet nie jest z gumy. Operujemy realnymi kwotami i w tych trudnych dla wszystkich czasach nie zamierzamy żyć na kredyt. Z tego właśnie powodu, po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym, podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu tylko dwóch graczy: Kristapsa Jākobsonsa i Romana Diukowa. Serdecznie dziękujemy Jakubowi Březákowi za poświęcony czas i zaangażowanie, życząc mu powodzenia na dalszym etapie kariery

– wyjaśnił Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Przypomnijmy, że Jākobsons to 25-letni Łotysz, który mierzy 186 centymetrów i waży 92 kilogramy. Do tej pory występował w rodzimej ekstralidze (187 spotkań, 13 bramek, 35 asyst) oraz amerykańskiej lidze akademickiej NCAA (17 meczów, 2 punkty). Dane było mu też zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Łotwy.

Diukow to 27-letni Białorusin, który może pochwalić się ciekawym hokejowym CV. Widnieje w nim 40 meczów w KHL (4 asysty) oraz 118 spotkań w Wyższej Hokejowej Lidze, w których zgromadził 28 punktów (3 G + 25 A). 26-letni Białorusin w rodzimej ekstralidze zaliczył 177 konfrontacji (10 G + 33 A), a w lidze ECHL 56 mecze (2 G + 13 A).

Poprzedni sezon zakończył w ukraińskim Sokile Kijów, w barwach którego w 3 meczach zaksięgował 4 asysty. Białoruski zawodnik, aby występować w Polsce, podpisze deklarację antywojenną.

Comments are closed.