Dwóch naszych zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa i napastnika Andrija Denyskina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Biało-niebiescy na zakończenie czwartej rundy rozbili na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 9:2. Z bardzo dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się ukraiński defensor, który najpierw zanotował trzy asysty przy dwóch golach Andrija Denyskina i Alexandra Szczechury, a w 60. minucie postawił pieczęć na zwycięstwie, popisując się soczystym i niezwykle precyzyjnym uderzeniem spod linii niebieskiej. Guma zanim trafiła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka. 

Andrij Denyskin (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*4]
– Dobrze zbudowany napastnik jest ostatnio w świetnej formie! Potrafi zrobić użytek ze swoich znakomitych warunków fizycznych: dobrze się zastawić, przepchnąć rywala, przytrzymać krążek pod bandą, a także odebrać gumę rywalowi. Co jednak najważniejsze – znakomicie punktuje i strzela przepiękne gole! Udowodnił to w starciu z Zagłębiem Sosnowiec (9:2), w którym dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zanotował asysty przy golach Szczechury i Pangiełowa-Jułdaszewa.

Szóstka Hokej.Netu - 36. kolejka PHL

Nominowani:

Dominik Salama (Marma Ciarko STS Sanok), Kalle Valtola (Marma Ciarko STS Sanok), Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Andrij Denyskin (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Brandon Magee (GKS Katowice), Jean Dupuy (GKS Tychy).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-36-kolejka-phl-5

Comments are closed.