Dudas i Phillips odchodzą

Jesse Dudas i Zackary Phillips nie są już zawodnikami Re-Plast Unii Oświęcim. Kontrakty z oboma zawodnikami zostały rozwiązane za porozumieniem stron. Życzymy powodzenia w dalszych karierach.

Dudas trafił do Unii tuż przed rozpoczęciem sezonu. 33-letni defensor w biało-niebieskich barwach rozegrał 9 meczów, w których zdobył 8 punktów za 2 bramki i 6 asyst. Zdecydowanie lepiej radził sobie w ofensywie niż w destrukcji.

Z oświęcimskim klubem żegna się też Zackary Phillips. 28-letni Kanadyjczyk, który w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych napastników w PHL, nie zaprezentował się w Oświęcimiu tak korzystnie, jak w ekipie JKH GKS-u Jastrzębie. W 9 meczach strzelił 4 bramki i zaliczył 2 asysty.

Taka decyzja została podjęta na wniosek sztabu szkoleniowego. Obaj zawodnicy nie spełnili pokładanych w nich nadziei i nie dali zespołowi takiej jakości, jakiej należy wymagać od kluczowych graczy

– informuje zarząd klubu.

Pomimo szczegółowo rozpisanego planu treningowego, zawodnicy nie poprawili też aspektów kondycyjnych, co wykazały przeprowadzone testy. Tymczasem pozostali gracze polepszyli swoje wyniki

Szefostwo oświęcimskiego klubu pracuje nad tym, aby pozyskać wartościowych graczy, którzy ich zastąpią.

Comments are closed.