Dublety Sadłochy i Dziubińskiego. GieKSa pokonana! (WIDEO)

Ważne zwycięstwo odnieśli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim! Biało-niebiescy w najciekawiej zapowiadającym się meczu 21. kolejki TAURON Hokej Ligi pokonali na własnym lodzie GKS Katowice 5:2. Po dwie bramki dla oświęcimian zdobyli Kamil Sadłocha i Krystian Dziubiński.

Tym samym imponująca seria katowiczan, wynosząca 17 kolejnych zwycięstw z rzędu, odeszła w niepamięć.

Podopieczni Nika Zupančiča zaprezentowali dojrzały, dobrze poukładany i skuteczny hokej. Po prostu zasłużyli na zwycięstwo.

Po pierwszych dwudziestu minutach mieliśmy remis 1:1. W 15. minucie wynik spotkania otworzył Sam Marklund, który wykorzystał serię błędów naszego zespołu w defensywie. Tuż przed zejściem na przerwę odpowiedział Krystian Dziubiński, zachowując się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym.

Później mecz toczył się pod dyktando oświęcimian. Dwa gole zdobyte w drugiej odsłonie mocno wpłynęły na dalsze losy tego pojedynku. Johna Murraya pokonali Andrij Denyskin i Kamil Sadłocha. Rosły Ukrainiec wykorzystał dogranie Kristapsa Jākobsonsa, a Sadłocha celnym strzałem zwieńczy ł składną akcję Krystiana Dziubińskiego i Daniela Olssona Trkujli.

Na początku trzeciej odsłony biało-niebiescy, w ciągu 74 sekund, zdobyli dwie bramki i w zasadzie przesądzili o losach tego spotkania. Sytuację sam na sam z Johnem Murrayem wykorzystał Kamil Sadłocha, posyłając gumę w samo okienko. Z kolei na 5:1 podwyższył Krystian Dziubiński, który zmienił lot krążka uderzonego przez Andrija Denyskina.

Katowiczanie ruszyli w pogoń za wynikiem, ale tylko raz znaleźli sposób na dobrze dysponowanego Roberta Kowalówkę. Podczas gry w podwójnej przewadze straty zmniejszył Santeri Koponen.

W 55. minucie Jacek Płachta poprosił o czas, a później dwukrotnie decydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Nie przyniósł on jednak zamierzonego efektu.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
0:1 Sam Marklund – Mateusz Michalski (14:57),
1:1 Krystian Dziubiński – Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (19:08),
2:1 Andrij Denyskin – Kristaps Jākobsons (21:38),
3:1 Kamil Sadłocha – Daniel Olsson Trkulja (24:30),
4:1 Kamil Sadłocha – Krystian Dziubiński (45:08),
5:1 Krystian Dziubiński – Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (46:22, 5/4),
5:2 Santeri Koponen – Joona Monto, Aleksi Varttinen (48:34, 5/3).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) – Dariusz Pobożniak, Eryk Sztwiertnia (liniowi).
Minuty karne: 18-12.
Strzały: 38-33.
Widzów: 2100.

Unia: R. Kowalówka – C. Ackered, R. Diukow (14); K. Dziubiński, D. Olsson Trkulja, K. Sadłocha – K. Valtola, J. Uimonen (2); E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, K. Jākobsons; A. Denyskin, Ł. Krzemień (2), S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Prokopiak; A. Prusak, D. Wanat, J. Łoza.
Trener: Nik Zupančič

GKS Katowice: J. Murray – N. Delmas, M. Kruczek; D. Lebek, G. Pasiut (2), M. Bepierszcz – A. Varttinen, S. Koponen; O. Iisakka, J. Monto, S. Hitosato – R. Cook, J. Wanacki; S. Marklund (4), K. Moś, H. Olsson (4) – B. Chodor, K. Maciaś; M. Kowalczuk, I. Smal (2), M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta.