Druga porażka biało-niebieskich

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali LHK Jestřábi Prościejów 4:5 w swoim drugim meczu w Turnieju o Puchar RT Torax, który rozgrywany jest w czeskiej Porubie.

Półfinaliści poprzedniego sezonu czeskiej Chance Ligi górowali pod względem kultury gry i po pierwszej odsłonie prowadzili 2:1. Na gola Michaela Cichego już z 12. sekundy odpowiedzieli David Ostřížek i Petr Hašek.

„Jastrzębie” w pierwszej i na początku drugiej odsłony wykreowały sobie więcej szans, ale w oświęcimskiej bramce dobrze spisywał się Robert Kowalówka.

W minucie na 3:1 podwyższył Roman Vlach i mogło się wydawać, że to trafienie będzie dla Czechów milowym krokiem do zwycięstwa. Jednak hokeiści Unii nie poddali się i przed zakończeniem drugiej tercji odrobili straty. Podczas gry w przewadze dogranie Erika Ahopelto wykorzystał Krystian Dziubiński, a chwilę później Alexander Szczechura skutecznie poprawił strzał Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa.

Ostatnia odsłona zapowiadała wielkie emocje. Jako pierwsi ukłuli zawodnicy z Prościejowa, ale w 55. minucie wyrównał Pangiełow-Jułdaszew, który huknął z niebieskiej linii.

Na 84 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry decydujący cios zadał Tomáš Jiránek. Pełna pula trafiała na konto czeskiego pierwszoligowca.

Re-Plast Unia Oświęcim – LHK Jestřábi Prościejów 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
1:0 Cichy – Padakin (0:12)
1:1 Ostřížek – Valenta, Novák (9:30, 5/4)
1:2 Hašek (14:44)
1:3 Vlach – Jandus (27:51)
2:3 Dziubiński – Ahopelto (37:46, 5/4)
3:3 Szczechura – Pangiełow-Jułdaszew, Jerofejevs (39:25)
3:4 Machač – Dudsky (43:06)
4:4 Pangiełow-Jułdaszew – Padakin, Jerofejevs (54:24, 5/4)
4:5 Jiránek – Jáchym, Jansa (58:36)

Unia: R. Kowalówka (Lundin) – Jerofejevs, Pangiełow-Jułdaszew; Padakin, Cichy (2), Szczechura (2) – Svars, Bezuška; Laakso, Ahopelto, Da Costa – Paszek (2), P. Noworyta; Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Kot; Jerasow, Wanat, Prusak oraz Dziubiński (22).
Trener: Nik Zupančič

Prościejów: Němeček (Pavelka) – Valenta, Hamšík (2); Jiránek, Jáchym, Jansa – Poledna (2), Pěnčík; Hašek, Ostřížek, Burian – Prchal, Benda (2); Novák, Vlach, Jandus – Machač, Venkrbec, Dudsky.
Trenér: Aleš TotterComments are closed.