Druga odsłona „Świętej Wojny” dla tyszan (WIDEO)

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 13. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS-em Tychy 1:2. Zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka.

Spotkanie mogło podobać się nawet najbardziej wymagającym kibicom. Nie zabrakło w nim twardej walki i ofiarności. Finalnie dwa punkty pojechały do „piwnego miasta”.

W pierwszej odsłonie bramki nie padły, choć oba zespoły miały okazję grać w przewagach. Ze swoich zadań bardzo dobrze wywiązali się obaj bramkarze.

Na pierwszego gola przyszło poczekać do 36. minuty. Wówczas Pawło Padakin po zakończeniu odsiadywania wykluczenia podłączył się do kontrataku, a po podaniu Bartłomieja Jeziorskiego przymierzył z nadgarstka z okolic prawego bulika. Linus Lundin tak odbił krążek, że wpadł mu za kołnierz. Gumę zmierzającą do bramki próbował jeszcze wybić Ville Heikkinen, ale na niewiele się to zdało.

Unia rozpoczęła pogoń za wynikiem, jednak miała problem ze zlezieniem sposobu na tyską defensywę i dobrze dysponowanego Tomáša Fučíka

Podopieczni Nika Zupančiča do siatki trafili dopiero w 58. minucie – podczas gry w osłabieniu. Na listę strzelców wpisał się Mark Kaleinikovas, który wykorzystał nieporozumienie pomiędzy Augustem Nilssonem a Alanem Łyszczarczykiem, wyjechał przed bramkę i uderzeniem z bekhendu w „piątą dziurę” zaskoczył tyskiego golkipera.

Wobec braku rozstrzygnięcia po regulaminowych sześćdziesięciu minutach sędziowie zarządzili dogrywkę. W trzeciej minucie dodatkowego czasu gry o losach spotkania mógł przesądzić Joonas Uimonen, ale po podaniu Andrija Denyskina nie trafił czysto w krążek. Niewykorzystana sytuacja się zemściła dwie minuty później. Ładną indywidualna akcją popisał się Alan Łyszczarczyk, który po odważnym wjechaniu do oświęcimskiej tercji przymierzył z prawego bulika w samo okienko. Linus Lundin był bez szans.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, d. 0:1)
0:1 Pawło Padakin (35:48),
1:1 Mark Kaleinikovas – Kalle Valtola (57:18, 4/5),
1:2 Alan Łyszczarczyk (64:36, 3/3).

Sędziowali: Sebastian Kryś, Krzysztof Kozłowski (główni) – Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi).
Minuty karne: 12-6.
Strzały: 39-33.
Widzów: 2400.

Unia: L. Lundin – C. Ackered (2), R. Diukow (4); M. Kaleinikovas, D. Olsson Trkulja, A. Denyskin – K. Valtola (2), J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, K. Jākobsons (2); K. Sadłocha, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Prokopiak; A. Prusak, D. Wanat, K. Dudkiewicz (2).
Trener: Nik Zupančič.

GKS Tychy: T. Fučík – O. Jaśkiewicz, O. Kaskinen; B. Jeziorski, F. Komorski, A. Łyszczarczyk – J. Jaroměřský, A. Nilsson; C. Mroczkowski (2), R. Rác, I. Korenczuk – B. Pociecha, B. Ciura; M. Gościński, W. Turkin, P. Padakin (2) – O. Bizacki; M. Ubowski, J. Krzyżek, R. Galant (2), S. Marzec.
Trener: Pekka Tirkkonen.