MENU...

Dogrywka w Sanoku! Gol Ahopelto na wagę dwóch punktów (WIDEO)

W meczu 38. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonali na wyjeździe Marmę Ciarko STS Sanok 2:1. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się dogrywka, w której złotego gola zdobył Erik Ahopelto.

Choć oświęcimianie mieli więcej z gry, to długo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Dominika Salamę. Fiński golkiper STS-u w pierwszej i drugiej odsłonie dwukrotnie wygrał pojedynek sam na sam z niezwykle aktywnym Erikiem Ahopelto.

Na gole przyszło poczekać do początku trzeciej tercji. Wówczas próbkę swoich umiejętności ofensywnych dał Carl Ackered. Szwedzki obrońca podłączył się do akcji, wymanewrował Salamę i ze spokojem umieścił gumę w siatce.

Oświęcimianie próbowali pójść za ciosem, ale ta sztuka im się nie udała. W 46. minucie skomplikowali sobie sytuację, bo zarobili karę w tercji ofensywnej. Podopieczni Elmo Aittoli wykorzystali okres gry w przewadze i doprowadzili do wyrównania. Conor MacEachern wstrzelił gumę spod bandy, a Damian Ginda przekierował ją do siatki.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik już się nie zmienił, więc sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej decydujący cios zadali brązowi medaliści poprzedniego sezonu, którzy wyprowadzili zabójczą kontrę. Henry Karjalainen zagrał wzdłuż bramki do Erika Ahopelto, który soczystym strzałem z prawego bulika zaskoczył Dominika Salamę.

Marma Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:1)
0:1 Carl Ackered – Erik Ahopelto, Mark Kaleinikovas (40:35),
1:1 Damian Ginda – Conor MacEachern, Konrad Filipek (47:32, 5/4),
1:2 Erik Ahopelto – Henry Karjalainen (63:07, 3/3).

Sędziowali: Marcin Polak, Bartosz Kaczmarek (główni) – Wiktor Zień, Eryk Sztwiertnia (liniowi).
Minuty karne: 8-6.
Strzały: 16-35.
Widzów: 1000.

STS Sanok: D. Salama – A. Binner, C. Lindberg, M. Viitanen, J. Ceder, M. Karnas – C. MacEachern (2), B. Florczak (2), K. Bukowski, M. Kallionkieli (2), K. Filipek (2) – D. Musioł, K. Niemczyk, M. Dulęba, O. Rybnikár, S. Dobosz – J. Najsarek, S. Fus, F. Sienkiewicz, D. Ginda.
Trener: Elmo Aittola.

Unia: L. Lundin – R. Diukow, K. Jākobsons; S. Kowalówka, K. Dziubiński, D. Wanat – K. Valtola, J. Uimonen (2); E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, C. Ackered; A. Denyskin (2), D. Olsson Trkulja, M. Kaleinikovas – M. Noworyta, K. Prokopiak; A. Prusak, Ł. Krzemień, J. Sołtys (2).
Trener: Nik Zupančič.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.