Derby Małopolski o wysoką stawkę!

Dziś zostanie rozegrana 24. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Comarch Cracovią. Stawka tego spotkania jest ogromna, a jest nią fotel lidera.

Oświęcimianie w ostatniej kolejce przegrali w delegacji z GKS-em Tychy 1:2 po dogrywce i w ten sposób zakończyła się ich ligowa seria, wynosząca pięć zwycięstw z rzędu.

Sporym problemem biało-niebieskich jest w ostatnim czasie skuteczność. We wspomnianym starciu z trójkolorowymi podopieczni Nika Zupančiča nie wykorzystali dwóch gier w podwójnej przewadze.

Krakowianie są liderem tabeli i zespołem, który może pochwalić się aż 10 zwycięstwami z rzędu. „Pasy” mają na swoim koncie 46 punktów, które zdobyli w 21 spotkaniach. Nad drugą Re-Plast Unią mają dwa „oczka” przewagi, ale też o jedno spotkanie rozgrane więcej.

Cracovia dysponuje dwoma bardzo dobrymi atakami, które potrafią rozstrzygać o losach spotkań. Pierwszy z nich tworzą Radosław Sawicki – Roman Rác – Martin Kasperlík, a drugi Patryk Wronka – Vojtěch Polák – Damian Kapica.

Trener Rudolf Roháček ma do dyspozycji dwóch dobrych bramkarzy: Roka Stojanoviča i Davida Zabolotnego. Z kolei liderem formacji defensywy jest Jiří Gula, który oprócz dobrej gry w destrukcji potrafi dać sporo jakości po drugiej stronie tali i popisać się soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej.

W bezpośrednich meczach obu ekip jest remis 1:1. Oba zespoły wygrywały na własnym lodzie w identycznych rozmiarach – 5:2.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Sebastian Kryś z Katowic i Patryk Pyrskała z Tychów. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Sławomira Szachniewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.