Dawny „hokejowy klasyk”

Dziś zostanie rozegrana 30. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Podopieczni Toma Coolena z dorobkiem 53 punktów są liderem tabeli. Wpływ na to miał z pewnością fakt, iż biało-niebiescy wygrali ostatnich pięć spotkań z rzędu, a mecze GKS-u Katowice zostały przełożone.

Dziś biało-niebiescy zmierzą się z Tauron Podhalem Nowy Targ, a w tym spotkaniu zabraknie Maksima Rogowa, który jeszcze nie przyleciał do Polski, a pod znakiem zapytania stoją występy Dariusza Wanata i Victora Rollina Carlssona.

Nowotarżanie zajmują na razie ostatnie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie zaledwie 11 punktów i pięć porażek z rzędu. Warto jednak zaznaczyć, że w tym sezonie znaleźli już sposób na oświęcimian, pokonując ich w meczu 3. kolejki PHL 4:3.

Oświęcimscy defensorzy muszą zwrócić szczególną uwagę na Gleba Bondaruka, który jest najlepszym strzelcem (8 goli) i najlepiej punktującym (17) graczem „Szarotek”. Groźni w ataku są też Bartłomiej Neupauer, Marcin Kolusz i Andriej Czwanczikow.

Na sam koniec dodajmy, że oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwa razy w tych starciach, które kiedyś były nazywane „hokejowym klasykiem”, triumfowali biało-niebiescy (6:1 i 6:5).

Sędziami głównymi dzisiejszego spotkania będą Tomasz Radzik z Krynicy-Zdroju oraz Sebastian Kryś z Katowic. Na liniach zobaczymy Michała Żaka i Mateusza Kucharewicza.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.