Czwarte zwycięstwo z rzędu! (WIDEO)

W meczu 10. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Biało-niebiescy wygrali czwarty mecz z rzędu i umocnili się na drugim miejscu.

Spotkanie było bardzo wyrównane i nie brakowało w nim ciekawych akcji. To była prawdziwa wymiana ciosów.

Po pierwszej odsłonie zwycięsko wyszli z niej podopieczni Nika Zupančiča, którzy w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Andrij Denyskin, który skutecznie poprawił swój strzał i zaskoczył Patrika Spěšnego.

Sosnowiczanie od razu starali się odpowiedzieć, ale skuteczność niedzielnego popołudnia nie była ich mocną stroną. Na dodatek między słupkami oświęcimskiej świetnie spisywał się Linus Lundin.

W drugiej odsłonie bramki nie padły, choć obie drużyny miały swoje szanse. Najbliżej szczęścia był w 36. minucie Patryk Krężołek, ale guma po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Na początku trzeciej odsłony biało-niebieskiej odsłony na 2:0 podwyższył Mark Kaleinikovas, wykorzystując znakomite dogranie Daniela Olssona Trkulji. Wydawało się, że mają już mecz pod kontrolą i nic już im nie grozi.

Tymczasem sosnowiczanie jeszcze mocniej szukali kontaktowego gola. Po wielu próbach, w 58. minucie, udało im się w końcu znaleźć sposób na Linusa Lundina. Na listę strzelców wpisał się Riley Lindgren.

W końcówce Piotr Sarnik zdecydował się jeszcze na manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie przyniósł on zamierzonego efektu. Pełna pula punktów pojechała do Oświęcimia.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
0:1 Andrij Denyskin – Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (09:28),
0:2 Mark Kaleinikovas – Daniel Olsson Trkulja, Roman Diukow (43:09),
1:2 Riley Lindgren – Riley Stadel, Nikita Bucenko (57:09)

Sędziowali: Paweł Breske, Paweł Kosidło (główni) – Wojciech Moszczyński, Igor Dzięciołowski (liniowi).
Minuty karne: 4-6.
Strzały: 34-34.
Widzów: 2600.

Zagłębie: P. Spěšný – M. Charvát, J. Šaur; R. Szturc, N. Bucenko, P. Krężołek – R. Stadel, M. Kotlorz; D. Nahunko (2), O. Valtola, R. Lindgren – O. Krawczyk, M. Naróg; T. Kozłowski, D. Tyczyński (2), M. Bernacki – W. Andrejkiw; K. Sikora, A. Karasiński.
Trener: Piotr Sarnik

Unia: L. Lundin – C. Ackered, R. Diukow; M. Kaleinikovas, D. Olsson Trkulja, A. Denyskin – K. Valtola (2), J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen (2), H. Karjalainen – P. Bezuška, K. Jākobsons; J. Sołtys, Ł. Krzemień (2), S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Prokopiak; A. Prusak, K. Sadłocha, D. Wanat.
Trener: Nik Zupančič