Czeski pierwszoligowiec skuteczniejszy

Re-Plast Unia Oświęcim przegrała z HC RT Toraxem Poruba 2:5 w swoim drugim turniejowym meczu w Ostrawie. Biało-niebiescy pierwsi zdobyli gola, ale w przekroju całego meczu okazali się zespołem słabszym.

Już w 95. sekundzie na listę strzelców wpisał się Peter Bezuška, który podłączył się do akcji ofensywnej i wykorzystał dobre dogranie wzdłuż bramki Andrija Denyskina.

Później lepiej prezentowali się gospodarze, którzy strzelili trzy gole z rzędu, w tym dwa podczas gry w przewadze. Ten element funkcjonował u nich bardzo dobrze, bo pozwalał im oddawać kąśliwe uderzenia bez przyjęcia.

Nadzieję na korzystny wynik dał na początku trzeciej tercji Krystian Dziubiński, wieńcząc precyzyjnym strzałem akcję Marka Kaleinikovasa i Daniela Olssona Trkulji.

Ale później gole strzelali już tylko hokeiści HC RT Toraxu Poruba. W 49. minucie Roberta Kowalówkę pokonał Ondřej Šedivý, który po podaniu Vojtěcha Střondali musiał tylko dołożyć łopatkę kija. Z kolei 80 sekund przed końcową syreną pieczęć na zwycięstwie czeskiego pierwszoligowca postawił Marek Tvrdoň, trafiając do pustej bramki.

HC RT TORAX Poruba 2011 – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
0:1 – Bezuška – Denyskin (01:35),
1:1 – Berisha – Střondala, Gutwald (07:40, 5/4),
2:1 – Střondala (18:13),
3:1 – Mrázek – Šoustal (27:12, 5/4),
3:2 – Dziubiński – Kaleinikovas, Olsson Trkulja (41:19),
4:2 – Šedivý – Střondala (48:14),
5:2 – Tvrdoň – Šoustal, Mrázek (58:40, do pustej).