Czas na Superpuchar!

Dziś o godzinie 18:30 hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim staną przed szansą wywalczenia Superpucharu Polski. Biało-niebiescy zmierzą się z obrońcą tytułu JKH GKS-em Jastrzębie.

W sezonie 2020/21 JKH GKS Jastrzębie zgarnął wszystko, co było do zdobycia. Drużyna Róberta Kalábera wywalczyła mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar. Zgodnie z regulaminem w meczu o Superpuchar Polski jastrzębianie grają z Re-Plast Unią Oświęcim, finalistą ostatniej edycji Pucharu Polski i klubem, który świętuje w tym roku 75-lecie powstania.

Obie drużyny spotkały się w obecnym sezonie w 6. kolejce PHL. 23 września na lodowisku Jastor lepsi byli goście. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Unii.

W niedzielę biało-niebiescy zgarnęli trzy punkty, pokonując na własnym lodzie Ciarko STS Sanok 2:1. Obie bramki dla Unii zdobył Johan Skinnars, którego trenerzy ustawili w defensywie.

Z kolei hokeiści JKH GKS-u musieli uznać na wyjeździe wyższość GKS Katowice, przegrywając z nim 2:5.

Nie analizowaliśmy jeszcze ostatnich meczów Jastrzębia. Wiemy natomiast, że mają mocną ofensywę, dobrych napastników. Mają także kontuzjowanych dwóch obrońców i tu widzimy swoją szansę

– zaznaczył Piotr Sarnik, drugi trener Unii, a następnie dodał:

Nie ma znaczenia czy jest to mecz wyjazdowy czy domowy. Jedynie co, to na własnej tafli może jest większa presja ze strony kibiców, aby wypaść jak najlepiej

Wtorkowy mecz rozpocznie się o godz. 18:30. Sprzedaż biletów na Superpuchar prowadzona jest internetowo przez stronę biletynahokej.pl oraz w biurze klubu. Bilet normalny kosztuje 30 złotych, ulgowy 25 zł. Ten ważny mecz za darmo obejrzą posiadacze kart VIP i członkowie „Klubu 100”.


Comments are closed.