Czas na rewanż!

Dziś zostanie rozegrany mecz zaległej 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Tychy.

Biało-niebiescy po zwycięstwach z JKH GKS-em Jastrzębie (2:1) i Comarch Cracovią (3:2) wrócili na fotel lidera. W tej chwili ich przewaga nad drugim w tabeli GKS-em Katowice wynosi jeden punkt.

Dziś oświęcimianie zmierzą się z GKS-em Tychy, który zajmuje piąte miejsce w lidze, mając na swoim koncie 58 punktów. Do czwartych jastrzębian tracą siedem „oczek”, ale rozegrali też o jedno spotkanie mniej.

Zespół z piwnego miasta do meczu z Unią przystąpi w optymalnym składzie. Trener Andriej Sidorienko, któremu powierzono misję uratowania sezonu, ma w kim wybierać.

Nie da się ukryć, że najjaśniejszą postacią trójkolorowych w tym sezonie jest Christian Mroczkowski, który w 34 meczach zdobył 13 goli i 25 asyst. Jest liderem wewnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej, najlepszym asystentem i strzelcem (ex aequo z Michaelem Cichym).

Na sam koniec dodajmy, że oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Trzy razy w tych prestiżowych starciach, zwanych przez kibiców „Świętą Wojną”, triumfowali biało-niebiescy (5:1, 4:2, 4:1) raz tyszanie (8:1). Biało-niebiescy będą chcieli zrehabilitować się za tę wysoką porażkę.

Sędziami głównymi tego meczu będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy i Bartosz Kaczmarek z Bytomia. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Comments are closed.