Czas na półfinały!

W Polskiej Hokej Lidze rozpoczyna się walka o medale! W półfinale Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie. Do finału awansuje zespół, który odniesie cztery zwycięstwa. Pierwsze dwa mecze (19 i 20 marca 2022) zostaną rozegrane w Hali Lodowej przy Chemików 4 o godz. 18:00.

Podopieczni Toma Coolena w pierwszej rundzie wywiązali się z roli faworyta i pokonali po pięciu meczach Ciarko STS Sanok. O ile pierwsze trzy mecze były wyrównane, to w dwóch ostatnich zdecydowanie lepszą drużyną byli oświęcimianie.

Teraz poziom trudności wzrośnie, bo rywalem biało-niebieskich będzie urzędujący mistrz Polski – JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Róberta Kalábera po siedmiomeczowej rywalizacji pokonali KH Energę Toruń 4:3.

Trzeba jednak zaznaczyć, że biało-niebiescy w tym sezonie wygrali z jastrzębianami cztery mecze (4:2, 5:2, 5:1, 2:1). Ponieśli jedną porażkę (2:5) i przegrali też starcie o Superpuchar Polski 1:3.

Kluczowym elementem będzie kontrola krążka pod presją przeciwnika. Wszystko kręci się wokół gry krążkiem. Myślę, że robimy w tym elemencie postępy, stajemy się coraz lepsi i to będzie na pewno kluczowe

– zaznaczył Tom Coolen, szkoleniowiec ekipy z Chemików 4.

Gdybyśmy mieli wskazać najmocniejsze punkty jastrzębskiego zespołu, to wypadałoby zacząć od ataku. W świetnej formie w fazie play-off jest Dominik Paś, który zdobył do tej pory 4 bramki i zanotował 4 asysty. Wolnego miejsca nie wolno zostawić też Martinowi Kasperlíkowi, który imponuje dynamiką i często dochodzi od sytuacji sam na sam. Niebezpieczni są też łotewscy napastnicy z Vitālijsem Pavlovsem na czele.

O spokój w defensywie dbają przede wszystkim Mateusz Bryk, Kamil Górny oraz Ēriks Ševčenko.

Spotkania w Oświęcimiu rozpoczną się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Terminarz półfinału play-off

19 marca (sobota)
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie

20 marca (niedziela)
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie

23 marca (środa)
JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim

24 marca (czwartek)
JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim

Ewentualnie:

27 marca (niedziela)
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie

29 marca (wtorek)
JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim

31 marca (czwartek)
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie

Comments are closed.