MENU...

Biało-czerwoni przegrywają. Gol Przygodzkiego

Reprezentacja Polski przegrała w Budapeszcie z kadrą Węgier 2:5 w pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów. Jedną z bramek dla biało-czerwonych zdobył Martin Przygodzki.

Podopieczni Róberta Kalábera po pierwszej odsłonie zasłużenie przegrywali 0:2. „Bratankowie” byli zespołem lepiej poukładanym, aktywniejszym i skuteczniejszym.

Na początku drugiej kontaktowego gola zdobył Martin Przygodzki, który wykorzystał podanie wzdłuż bramki Macieja Urbanowicza i złapał Zoltána Hetényi’ego na przemieszczeniu. Warto zaznaczyć, że „Orły” grały wówczas w liczebnym osłabieniu, bo dwuminutowe wykluczenie zarobił Kamil Wałęga.

Węgrzy w 33. minucie odzyskali dwubramkowe prowadzenie, bo sposób na Johna Murraya znalazł Tihamer Becze.

Nadzieję na korzystny rezultat przywrócił Mateusz Bryk, który wjechał do tercji rywala i uderzył z nadgarstka. Guma odbiła się od jednego z defensorów i całkowicie zmyliła Zoltána Hetényi’ego.

W trzeciej tercji ekipa dowodzona przez Seana Simpsona przypieczętowała swoje zwycięstwo, zdobywając dwa gole.

Rewanż w sobotę o 14:10. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport.

4:2 – Gergo Nagy – Tamás Pozsgai, István Sofron (47:38, 5/4),
5:2 – Bence Sziranyi – István Sofron, Gergő Nagy (56:06).

Sędziowali: Vladimir Babic, Ákos Berger (główni) – Norbert Muzsik, Attila Nagy (liniowi).
Minuty karne: 10-8.
Strzały: 48-43.
Widzów: 550.

Węgry: Hetényi (Bálizs) – Pozsgai, Szirányi (2); Gergő Nagy (2), Krisztián Nagy, Sofron – Garát, Szabó; Bartalis, Csanyi, Magosi (2) – Varga, Tóth; Bodó (2), Miskolczi, Sarauer – Kiss (2), Wehrs; Becze, Terbócs, Vas.
Trener: Sean Simpson

Polska: Murray (Kieler) – Wajda, Michałowski; Mroczkowski, Paś (2), Krężołek (2) – Górny, Bryk; Sawicki, Wałęga (2), Urbanowicz – Kostek, Tomasik; Jeziorski, Neupauer, Łyszczarczyk (2) – Horzelski, Kamienieu; Marzec, Starzyński, Przygodzki.
Trener: Róbert Kaláber.